NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Szkolenia stacjonarne » Szkolenie - „Savoir-vivre i elementy protokołu dyplomatycznego w działalności samorządowej” - 12 grudnia 2017 r. - Łódź

Szkolenie - „Savoir-vivre i elementy protokołu dyplomatycznego w działalności samorządowej” - 12 grudnia 2017 r. - Łódź

A+ A-

12 grudnia 2017 r. w Łodzi, w siedzibie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego odbyło się bezpłatne szkolenie pt. „Savoir-vivre i elementy protokołu dyplomatycznego w działalności samorządowej”, zorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Łodzi.

Prowadzący szkolenie – dr Witold Rybczyński, ambasador ad personam, w czasie swojej ponad 35-letniej pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pełnił szereg kierowniczych funkcji, również w placówkach dyplomatycznych w Londynie, Moskwie, Sztokholmie oraz Pradze. Jest współautorem powołania Akademii Dyplomatycznej MSZ i jej późniejszym wykładowcą oraz wicedyrektorem, a także inicjatorem i organizatorem szeregu konferencji i seminariów dotyczących stosunków międzynarodowych. Aktualnie wykładowca w Instytucie Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Collegium Civitas.

W trakcie szkolenia Pan ambasador omówił podstawowe zasady protokołu dyplomatycznego, w tym zasady precedencji, w kontekście których wskazano m.in. jak powinno się sytuować gości  przy stole prezydialnym oraz na widowni w trakcie oficjalnych uroczystości, a także jak rozmieścić gości według zasady pierwszeństwa w samochodzie służbowym oraz prywatnym. Przedstawiono zasady pierwszeństwa stosowane również wobec osób duchownych, a także właściwe tytułowanie osób piastujących wysokie stanowiska i funkcje. W dalszej kolejności omówione zostały: reguły savoir-vivre w pracy w odniesieniu do np. relacji między przełożonym a podwładnym oraz określonej kultury obowiązującej w miejscu pracy, rodzaje przyjęć i zasady ich organizowania, sposoby przywitania i pożegnania gości, zasady dotyczące korespondencji oficjalnej oraz zaproszeń, a także zasady właściwego ubioru.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego