Strona główna » Edukacja » Szkolenia NIST » Szkolenie on-line - „Ochrona danych osobowych podczas pracy zdalnej” - 25 czerwca 2020 r.

Szkolenie on-line - „Ochrona danych osobowych podczas pracy zdalnej” - 25 czerwca 2020 r.

A+ A-
 

Dane przesyłane drogą e-mailową

Praca zdalna często wymusza przesyłanie dokumentów drogą mailową. Niektóre zawierają dane osobowe, np. dotyczące związane z funduszem socjalnym. Muszą one oczywiście być zabezpieczone hasłem, które nie może być przesyłane tą samą drogą. – W przeciwnym wypadku ktoś, kto się włamie na skrzynkę mailową otrzyma dostęp zarówno do hasła, jak i przesyłanych plików – ostrzega prowadząca.

Pracownik podczas pracy zdalnej nie powinien korzystać z niezabezpieczonych sieci internetowych i nie łączyć się z otwartym wi-fi. Powierzony mu sprzęt powinien być wykorzystywanych tylko do celów służbowych.

 

Przechowywanie plików w chmurze

Prowadząca przypomina również o konieczności konsultacji z administratorem lub przełożonym kwestii instalowania programów na służbowym komputerze. Pracownik powinien dbać również aktualizację oprogramowania i po zakończeniu pracy wylogować się ze wszystkich kont i usług internetowych. Na zakończenie została poruszona kwestia przechowywania plików w chmurze. Warto się zastanowić, jakie pliki tam umieszczamy. Raczej nie powinny się tam znaleźć dane osobowe i informacje niejawne. Jeśli jednak zostaną tam umieszczone, to oczywiście należy je zabezpieczyć hasłem.

PDF
 
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego