Strona główna » Serwis obywatelsko-samorządowy

Serwis obywatelsko-samorządowyXXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH - 26-27 lutego 2020 r., Kielce

Wystawa poświęcona ochronie środowiska oraz gospodarce odpadami odbędzie się w dniach 26-27 lutego 2020 r. w Kielcach. W ubiegłym roku miała miejsce jubileuszowa - XX edycja wydarzenia, podczas którego swoją obecność zgłosiły 62 firmy z ośmiu krajów.

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/photos/budowa-fachowiec-pracownik-2762242
Rekordowo niskie bezrobocie

Rekordowo niskie bezrobocie

W grudniu liczba bezrobotnych spadła poniżej 900 tys. – tak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To najlepszy koniec roku od trzech dekad.
 

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/photos/pi%C5%82ka-no%C5%BCna-bramkarz-konkurencji-673599
Gole będą padać również zimą - nowy program Ministerstwa Sportu

Gole będą padać również zimą - nowy program Ministerstwa Sportu

15 mln zł zaplanowano w tegorocznym budżecie na program budowy zadaszeń boisk piłkarskich. To pilotażowa edycja, której celem jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego.
 

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/photos/kolejowe-train-tracks-transportu-2619104
Kolej zmieni swoje oblicze

Kolej zmieni swoje oblicze

Sejm przyjął nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadza Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej Plus. To pierwszy program zakładający współpracę rządu i samorządów terytorialnych przy budowie i modernizacji infrastruktury kolejowej. Na jego realizację w ciągu najbliższych dziewięciu lat ma zostać wydane 6,6 mld zł.
 

https://pixabay.com/pl/photos/babcia-seniorin-senior-alzheimera-2637457
Miliony na aktywność społeczną seniorów

Miliony na aktywność społeczną seniorów

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zachęca organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione do udziału w otwartym konkursie ofert na realizację zadań w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 - edycja 2020.
 

https://pixabay.com/pl/photos/z%C5%82oty-monety-loose-change-euro-cent-3346988
Program „Rozwój lokalny” szansą dla małych i średnich miast

Program „Rozwój lokalny” szansą dla małych i średnich miast

54 miasta rywalizują o granty z Programu "Rozwój lokalny". Kilkanaście projektów otrzyma środki grantowe na realizację kompleksowych i modelowych projektów rozwojowych.
 

Konkurs ofert na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2020 r. ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 (P FIO) w Priorytetach 2, 3 oraz 4.

Konkurs ofert na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2020 r. ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 (P FIO) w Priorytetach 2, 3 oraz 4.

Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2020 r. ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 (P FIO) w Priorytetach 2, 3 oraz 4. Termin składania ofert upływa w dniu 23 grudnia 2019 r. o godz. 12.00.
 

Uroczyste spotkanie opłatkowe służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, 18 grudnia 2019 r., Warszawa

Uroczyste spotkanie opłatkowe służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, 18 grudnia 2019 r., Warszawa

18 grudnia 2019 r. w Hotelu Łazienkowskim w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz instytucji współpracujących, w którym wzięła udział dr Iwona Wieczorek, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.
 

Nasza droga zima

100 mln będzie kosztowało zimowe utrzymanie dróg w Warszawie. Ile poszczególne miasta, powiaty i gminy przeznaczyły na ten cel można przeczytać w raporcie portalusamorządowego.pl.
Portal zwraca uwagę na rosną koszty usług i materiałów, co przekłada się na wyższe niż w poprzednich latach oferty firm uczestniczących w przetargach. Stawia to w lepszej pozycji samorządy, które wyłoniły wykonawców na kilka sezonów.

Zielone światło na darmowy transport

Komunikacja publiczna w Poznaniu będzie bezpłatna, jeśli przekroczone zostaną dopuszczalne normy stężenia zanieczyszczeń, a prognoza na następny dzień będzie równie zła. O wystąpieniu takich sytuacji MPK Poznań będzie informować pasażerów.


Przyszła kolej na miliardy !

Około 6,6 mld budżet państwa przeznaczy na program Kolej + w latach 2019-2028. Dzięki tym środkom rozwijany ma być kolejowy transport międzywojewódzki, linie kolejowe będą mogły być przekazywane do nieodpłatnego korzystania przez samorządy, utrzymane mają być dopłaty realizowane przez marszałków województw do biletów ulgowych komercyjnych przewoźników autobusowych

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) zaprasza na TYDZIEŃ Z E-RECEPTĄ

Szkolenia w zakresie e-recepty, e-skierowania i Internetowego Konta Pacjenta (IKP) odbywają się w Warszawie i przeznaczone są dla lekarzy, personelu medycznego, a także przedstawicieli placówek medycznych.

Szkolenie z koncepcji funkcjonowania e-recepty w Rzeszowie

5 grudnia 2019 r. o godz. 13:00 w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15 (Sala Kolumnowa) odbędzie się szkolenie z e-recepty, przeznaczone dla pracowników medycznych (osób uprawnionych do wystawiania recept). Szkolenie prowadzi pracownik Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

Tomaszów wspiera ekologiczne inwestycje

Tomaszów wspiera ekologiczne inwestycje

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego będą mogli korzystać z ulgi od nieruchomości za inwestycje w fotowoltaikę.
 

Dolny Śląsk wspiera wymianę kotłów

Dolny Śląsk przeznacza kolejne pieniądze na inwestycje ograniczające tzw. emisję kominową. W Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej ogłoszono konkurs na dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych i odnawialnych źródeł energii. Do dyspozycji jest ponad 22,5 miliona złotych.

Nabór wniosków w Konkursie Partnerstwo dla Wolontariatu-Edycja Lokalna 2020 w ramach Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030

Konkurs ma na celu wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wskazanie różnorodnych form wolontariatu oferowanych przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego PracoDAWCĄzdrowia

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego otrzymał certyfikat pracoDAWCAzdrowia za ponad przeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów zdrowia w środowisku pracy.

20-lecie samorządu województwa podkarpackiego

26 listopada 2019 r. na uroczystej sesji sejmiku w Rzeszowie podsumowano dwie dekady przemian i dynamicznego rozwoju Podkarpacia. Metamorfoza regionu jest możliwa również dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich. W wydarzeniu udział wzięła Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Kompleksowe programy na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej w województwie małopolskim

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, ogłoszono konkursy związane z realizacją kompleksowych programów na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia.

Wręczenie odznaczenia Krzyż Wolności i Solidarności

Odznaczenie państwowe Krzyż Wolności i Solidarności wręczane jest w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej działaczom opozycji demokratycznej.

1 
2 
3 
4 
5 
... 
7 
 
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego