Strona główna » Serwis obywatelsko-samorządowy » 25-lecie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 29 maja 2018 r. Warszawa

25-lecie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 29 maja 2018 r. Warszawa

A+ A-
 

W dniu 29 maja br. na Zamku Królewskim  w Warszawie obyło się uroczyste spotkanie  poświęcone  25- leciu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, będąc ważną instytucją w procesie stanowienia prawa daje możliwość merytorycznej dyskusji o sprawach ważnych dla obywateli. Spotkanie, w którzy uczestniczyła delegacja Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego,  zbiegło się z obchodzonym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński w wystąpieniu  podziękował za ciężką pracę, determinację i poświęcany czas wszystkim osobom zaangażowanym w działalność na szczeblu lokalnym. Minister Brudziński podkreślił, iż Komisja jest  przykładem rozwiązań unikalnych nie tylko na skalę europejską a będąc miejscem otwartego dialogu, który daje możliwość wypracowania rozwiązań akceptowanych przez wszystkie strony, stanowi wzór dla partnerów z zagranicy.

 

W czasie uroczystego posiedzenia Minister Brudziński wręczył nagrody laureatom XV edycji Konkursu im. prof. Michała Kuleszy, który ogłaszany jest przez Wolters Kluwer Polska sp. z o.o. i Redakcję „Samorządu Terytorialnego”. Uczestnicy są autorami rozpraw doktorskich i prac magisterskich poświęconych tematyce samorządowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe i książkowe.


  
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego