Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia naukowe i samorządowe w Polsce

Wydarzenia naukowe i samorządowe w PolsceMiędzynarodowe Targi Branży Komunalnej Instalacje i Technologie dla Gospodarki Komunalnej i Samorządów - 26-28 września 2018, Ptak Warsaw Expo

MTBK 2018 to wydarzenie związane z kompleksowo rozumianą gospodarką komunalną.

26-28.09.2018 r., Nadarzyn - Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej

W dniach 26-28 września 2018 r. w Nadarzynie (Ptak Warsaw Expo) odbędą się Międzynarodowe Targi Branży Komunalnej.

III Kongres Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej,19 - 20 czerwca 2018 r. Poznań

III Kongres Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej,19 - 20 czerwca 2018 r. Poznań

Spotkanie przypada w rocznicę 25 – lecia reaktywowania Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kongres stanowić będzie okazję do przybliżenia historii ZGWRP i roli samorządów lokalnych w budowie niepodległej Polski a także miejsce debat związanych z rozwojem obszarów wiejskich, finansowaniem zadań i inwestycji gmin wiejskich.
 

II Konferencja „E-mobility - wyzwania dla energetyki, samorządu i transportu”, 19-20 czerwca 2018, Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli: rządu, samorządów, grup energetycznych, niezależnych dystrybutorów energii, klastrów energetycznych, uczelnie techniczne i koła studenckie oraz spółki transportu zbiorowego, firmy oferujące rozwiązania dla branży e-mobility, a także przedstawicieli producentów i dilerów pojazdów elektrycznych.

14. Forum Samorządowe pt. „Gospodarka finansowa i współdziałanie instytucjonalne w sektorze publicznym” - 8 czerwca 2018 r., Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego

Forum Samorządowe jest ważnym wydarzeniem, które od kilkunastu lat gromadzi naukowców i samorządowców wokół debat poświęconych aktualnym problemom finansów i efektywności działania struktur publicznych.

XIII Piknik Integracyjny "Historia naszej okolicy", 6 czerwiec 2018 r. , Ozorków

XIII Piknik Integracyjny "Historia naszej okolicy", 6 czerwiec 2018 r. , Ozorków

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę oddział Łódzki w Ozorkowie zaprasza na XIII Piknik Integracyjny "Historia naszej okolicy".
 

II Międzynarodowym Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE, 4-6 czerwca 2018 r.

II Międzynarodowym Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE, 4-6 czerwca 2018 r.

Elektromobilność, niskoemisyjność, CNG i LNG, eko - budownictwo i innowacje – to kwestie, które będą omawiane podczas II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE, które odbędzie się 4 – 6 czerwca br. w Zakopanem.
 

Konferencja "Nowe wyzwania w administracji publicznej", 22 maja 2018 r., Warszawa

Intensywny rozwój nowych technologii, Internetu i sieci telekomunikacyjnych wymusiło na administracji publicznej zmianę w sposobie komunikacji z obywatelem.

22-23.05.2018 r., Warszawa - XI Polski Kongres ITS

W dniach 22-23 maja 2018 r. w Warszawie odbędzie się jedenasta edycja Polskiego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych.

17-18.05.2018 r., Kozienice - III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Finanse Samorządu Terytorialnego w Polsce - finansowe i prawne problemy optymalizacji dochodów i wydatków”

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Kozienicach odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Finanse Samorządu Terytorialnego w Polsce – finansowe i prawne problemy optymalizacji dochodów i wydatków”. Ogólnopolska Konferencja Finanse JST stała się rozpoznawalnym wydarzeniem o charakterze naukowym, odwiedzanym przez przedstawicieli świata nauki oraz sektora samorządu terytorialnego. Tematyka Konferencji obejmuje szeroki zakres zagadnień, dotyczących finansowych i prawnych problemów optymalizacji dochodów i wydatków samorządu terytorialnego.

14-15.05.2018 r., Gdynia - III Krajowy Kongres Sekretarzy,

Informujemy, że III Krajowy Kongres Sekretarzy odbędzie się 14-15 maja 2018 roku w Gdyni.

14-16.05.2018 r., Katowice - X Europejski Kongres Gospodarczy

W dniach 14-16 maja 2018 r. w Katowicach odbędzie się X Europejski Kongres Gospodarczy, promowany przez organizatorów jako największa impreza gospodarcza Europy Centralnej.

Szkolenie „Savoir-vivre i elementy protokołu dyplomatycznego w działalności samorządowej”, 10 maja 2018 r., Gorzów Wielkopolski

Szkolenie „Savoir-vivre i elementy protokołu dyplomatycznego w działalności samorządowej”, 10 maja 2018 r., Gorzów Wielkopolski

10 maja 2018 r. w Gorzowie Wielkopolskim w Akademii im. Jakuba z Paradyża odbyło się bezpłatne szkolenie pt. „Savoir-vivre i elementy protokołu dyplomatycznego w działalności samorządowej”, zorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wielkopolskim.
 

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Supraślu

Uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Supraślu

Na zaproszenie Burmistrza Supraśla dr Radosława Dobrowolskiego, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wzięła udział w uroczystych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które rozpoczęły się modlitwą w Klasztorze Męskim ZNMP w Supraślu i mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NMP Królowej Polski.
 

IV Europejski Kongres Samorządów, 26-27 kwietnia br., Kraków

IV Europejski Kongres Samorządów, 26-27 kwietnia br., Kraków

W dniach 26-27 kwietnia br. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział w IV Europejskim Kongresie Samorządów. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele rządu oraz samorządowcy, politycy, działacze sektora pozarządowego, eksperci i przedsiębiorcy z Polski oraz z zagranicy.
 

Kongres „ Wspólnie o Konstytucji na Narodowym” , 26 kwietnia 2018 r., Warszawa

Kongres „ Wspólnie o Konstytucji na Narodowym” , 26 kwietnia 2018 r., Warszawa

26 kwietnia 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Kongres „Wspólnie o Konstytucji na Narodowym”. W wydarzeniu uczestniczył Pan Andrzej Duda – Prezydent RP, który w swoim wystąpieniu odniósł się do reformy konstytucyjnej i ogólnokrajowego referendum z nią związanego.
 

IV Europejski Kongres Samorządów 26-27 kwietnia 2018 r., Kraków

IV Europejski Kongres Samorządów 26-27 kwietnia 2018 r., Kraków

Kongres, którego organizatorem jest Instytut Studiów Wschodnich, stanowi okazję do wymiany myśli i doświadczeń dotyczących współczesnych wyzwań, jakie stoją przed regionami i samorządami. Poruszane tematy koncentrują się wokół wielostronnej i bezpośredniej współpracy regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych.
 

IV Europejski Kongres Samorządów - Kraków, 26-27 kwietnia 2018 roku

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem Samorząd strategią dla przyszłości

Forum Przewodniczących Rad Województwa Łódzkiego - 13-14 kwietnia 2018 r., Aleksandrów Łódzki

Forum Przewodniczących Rad Województwa Łódzkiego - 13-14 kwietnia 2018 r., Aleksandrów Łódzki

W dniach 13-14 kwietnia 2018 r. w Aleksandrowie Łódzkim odbyło się Forum Przewodniczących Rad Województwa Łódzkiego. Podczas obrad prelegent – Paweł Lisowski, omówił zmiany związane z nowelizacją ustaw o samorządzie gminnym i samorządzie powiatowym, zwracając uwagę m.in. na budżet obywatelski i obowiązki rady w tym zakresie, inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców, wydłużenie kadencji organów samorządowych, obowiązek utrwalenia, transmitowania i udostępniania obrazu i dźwięku z obrad organu stanowiącego, zmianę formy głosowania, komisję skarg i wniosków, nowe kompetencje przewodniczącego rady, czy zmiany dotyczące funkcjonowania klubów radnych i uprawnień radnych.
 

Konferencja „Samorząd Terytorialny a Władza Centralna" - 13 kwietnia 2018 r. na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego WPIA. Tematem konferencji będzie problematyka relacji między samorządem terytorialnym a władza centralną.

1 
2 
3 
4 
5 
... 
8 
 
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego