Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NISTKSAP gwarantuje pracę w administracji publicznej bezpośrednio po zakończeniu kształcenia, przygotowuje do pełnienia funkcji eksperckich, menedżerskich i kierowniczych. Zapewnia staże zagraniczne i krajowe, certyfikowany intensywny kurs języków obcych, miesięczne stypendium dla każdego słuchacza w wysokości 3300 zł. – to tylko nieliczne korzyści z kształcenia w KSAP. Trwa tegoroczna rekrutacja – zgłoszenia online do 14 sierpnia 2020 r.

CAF2020 w polskiej wersji językowej
Pod koniec 2019 roku przedstawiciele krajów członkowskich sieci EUPAN przyjęli zaktualizowaną wersję modelu CAF. CAF2020 to już piąta wersja modelu. Departament Służby Cywilnej w KPRM w współpracy z krajowymi ekspertami CAF przygotował polską wersję dokumentu, której celem było jak najlepsze dopasowanie modelu do wyzwań stojących przed polskimi urzędami.

Anglojęzyczny serwis internetowy dla użytkowników
Caf-network.eu to nowy, anglojęzyczny serwis internetowy dla użytkowników CAF, działający na licencji creative commons . Z jego pomocą użytkownicy CAF mogą promować dobre rozwiązania wdrożone w wyniku zastosowania modelu, a tym samym pozytywnie wpłynąć na wizerunek urzędu. Mogą tu znaleźć inspirujące rozwiązania z bliźniaczych urzędów w innych, europejskich krajach. Docelowo serwis ma stanowić międzynarodowe forum wymiany wiedzy i dobrych praktyk dla krajowych korespondentów i użytkowników CAF.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa łódzkiego na szkolenie on-line dotyczące oferty wsparcia finansowego ze środków Funduszu w 2020 roku na przedsięwzięcia z zakresu efektywności energetycznej
i odnawialnych źródeł energii.

Cykl seminariów jest realizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny” wdrażanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach III edycji Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Podpisana została umowa na modernizację ostatniego odcinka linii kolejowej Rail Baltica od Czyżewa do Białegostoku. Zostanie on dostosowany do prędkości 200 km/h. Został również otwarty nowoczesny i dostępny dla wszystkich podróżnych dworzec kolejowy w Bielsku Podlaskim. Dobiega także końca przebudowa zabytkowego dworca w Białymstoku – jedna z największych inwestycji programu modernizacji dworców PKP na latach 2016-2023. 26 czerwca 2020 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przebywał z wizytą w województwie podlaskim, gdzie mówił o zmieniającej się kolei w tym regionie.

10 czerwca 2020 r. odbyło się seminarium on-line pt. Human rights of LGBTI persons in Poland. Wydarzenie zostało zorganizowane przez wydział Rady Europy (RE) zajmujący się tematyką orientacji seksualnej i tożsamości płciowej (SOGI). Podczas webinarium dyskutowano o ramach prawnych oraz wkładzie polityki na poziomie lokalnym w walkę z dyskryminacją i wykluczeniem społecznym. W spotkaniu wzięły udział podmioty krajowe i międzynarodowe, w tym polski RPO, organizacje społeczeństwa obywatelskiego oraz przedstawiciele lokalnych samorządów z Polski. W webinarium uczestniczył reprezentant Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

15 maja 2020 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział w konsultacjach uzupełniających prowadzonych w formie on-line przez ekspertów OECD. Konsultacje były realizowane w ramach projektu Związku Miast Polskich pt. Budowanie potencjału instytucjonalnego średnich i małych miast w Polsce na rzecz wdrażania skutecznych lokalnych polityk rozwoju, celem którego jest wsparcie szkoleniowo - doradcze dla miast z najtrudniejszą sytuacją społeczno - gospodarczą. W ramach projektu realizowany jest komponent, który ma dostarczyć know - how oraz rekomendacje ze strony międzynarodowej organizacji zewnętrznej (OECD) w zakresie efektywności prowadzenia polityki rozwoju oraz wzmacniania potencjału instytucjonalnego jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

Spotkanie on-line krajowych korespondentów
6 maja 2020 r. odbyło się spotkanie on-line korespondentów krajowych CAF. Polskę reprezentowała Katarzyna Dudzik - przedstawiciel Szefa Służby Cywilnej pełniąca funkcję krajowego korespondenta CAF (Common Assessment Framework) wraz
z przedstawicielami Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego będącego Koordynatorem Krajowym CAF ds. JST.

Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej
Zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga, organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zainicjowanej przez Biuro Programu "Niepodległa". Zachęcamy również do zapoznania się z miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”, opracowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ciekawą ofertę na „majówkę” przygotowało również Narodowe Centrum Kultury, a także Polska Opera Królewska. Świętujmy razem !

Spotkanie on-line krajowych korespondentów
W dniu 16 kwietnia 2020 r. odbyło się spotkanie online korespondentów krajowych CAF. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci Polski: przedstawiciele NIST oraz Katarzyna Dudzik - przedstawiciel Szefa Służby Cywilnej pełniąca funkcję krajowego korespondenta CAF (Common Assessment Framework).

Konferencja - „Możliwości rozwoju jednostek
5 marca 2020 r. w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym odbyła się konferencja nt. „Możliwości rozwoju jednostek samorządu terytorialnego”, której organizatorami byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W konferencji wzięło udział ponad 260 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z województwa lubelskiego.

Szkolenie - „Aktualne problemy wynikające
W 26 lutego 2020 r. Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zorganizował bezpłatne szkolenie poświęcone tematyce aktualnych problemów wynikających z ustawy prawo o aktach stanu cywilnego i ustawy o zmianie imienia i nazwiska.

Konferencja - „Możliwości rozwoju jednostek
W Łodzi rząd zainaugurował cykl konferencji poświęconych środkom zewnętrznym dla samorządów.
Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego i Paweł Szefernaker, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji otworzyli konferencję pn. „Możliwości rozwoju jednostek samorządu terytorialnego”, która odbyła się 24 lutego 2020 r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.
Wydarzenie, którego organizatorami byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zostało objęte patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Szkolenie - „Rozpoznawanie autentyczności
Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego wraz z Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach zapraszają na bezpłatne szkolenie nt. "Rozpoznawanie autentyczności dokumentów przez pracowników samorządowych", które odbędzie się 18 lutego 2020 r. w godz. 11:00 -15:15 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach (Al. IX Wieków Kielc 3, 25-516 Kielce). Rejestracja od godz. 10:30.

 IV Ogólnopolskie Forum Samorządów - 14
W dniach 14 - 15 lutego w podrzeszowskiej Jasionce odbyło się IV Ogólnopolskie Forum Samorządów. Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl a partnerem spotkania był Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

Uroczysty Koncert z okazji Zaślubin Polski
10 lutego 2020 roku, na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wzięła udział w Uroczystym Koncercie z okazji Zaślubin Polski z Morzem.

Konferencja - „Rady Seniorów jako element
Dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja „Rady Seniorów jako element wzmocnienia dialogu z lokalnym samorządem”, zorganizowana przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego. Odbyła się ona 27 stycznia 2020 roku w Łódzkim Domu Kultury a wzięło w niej udział prawie dwustu samorządowców i seniorów z województwa łódzkiego.

Spotkanie noworoczne  zorganizowane przez
25 stycznia br. na zaproszenie burmistrza Supraśla dr Radosława Dobrowolskiego Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek wzięła udział w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez sołectwo Karakule.

Spotkanie świąteczno-noworoczne Powiatu
14 stycznia 2020 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wraz z Panią Dyrektor dr Iwoną Wieczorek wzięli udział w spotkaniu świąteczno – noworocznym Powiatu Łaskiego.

1 
2 
3 
4 
5 
... 
34 
 
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego