Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia » 13 października – Międzynarodowy Dzień Prostego Języka

13 października – Międzynarodowy Dzień Prostego Języka

 

13 października – Międzynarodowy Dzień Prostego Języka

W styczniu 2019 roku NIST został sygnatariuszem Deklaracji na rzecz upraszczania języka w urzędzie. Jednym z efektów podpisanego dokumentu było seminarium nt. „Prosty język w urzędzie. Fundusze Europejskie w przyszłej perspektywie”, które zorganizował Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 przedstawicieli jst.

Obecnie NIST realizuje cykl bezpłatnych szkoleń dla jednostek samorządu terytorialnego dotyczących m.in. prostego języka jako elementu Programu Dostępność Plus. Najbliższe szkolenie on-line „ABC Dostępności” odbędzie się 20 października 2021 r. Poprowadzi je Pani Agnieszka Palenik, trener wewnętrzny w MFiPR.

Na naszej stronie internetowej powstała zakładka „Dostępność”, w której zamieszczone są między innymi informacje na temat zasad stosowania prostego języka.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Prostego Języka minister Waldemar Buda przygotował list do samorządowców. Poprosił w nim, by w komunikacji z obywatelami pisać jasno, zrozumiale i poprawnie. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/kierunek-odbiorca

  
 
 
rss
 

 
Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego