Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia NIST » Aktualne trendy w zarządzaniu projektami czyli jak uskrzydlić pracownika

Aktualne trendy w zarządzaniu projektami czyli jak uskrzydlić pracownika

A+ A-
 

Około stu osób wzięło udział w Forum Zarządzania Publicznego w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, które odbyło się 2 kwietnia 2019 r.  Motywem przewodnim wydarzenia były „Aktualne trendy w zarządzaniu projektami – nowy standard w sektorze publicznym?”.

- O podejściu projektowym dawniej mówiło się, że to moda, która przyszła z USA – powiedział Tomasz Janka, dyrektor Rządowego Biura Monitorowania Projektów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Obecnie nikt nie dyskutuje, czy to wdrażać, ale jak to robić.

Monika Malocco z Biura Ministra zaprezentowała podejście projektowe w praktyce w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, natomiast Szymon Tumielewicz, zastępca dyrektora Departamentu Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Środowiska przedstawił proces wdrażania podejścia projektowego w swoim resorcie.

W panelu dyskusyjnym „Jaki nowy standard w zarządzaniu projektami w sektorze publicznym”, prof. Andrzej Blikle, profesor nauk matematycznych i mistrz cukierniczy mówił o roli jaką odgrywa odpowiednie zmotywowanie pracownika.

- Pracownika trzeba uskrzydlić. Najemnik pobiera wynagrodzenie, ale na polu walki umiera za Ojczyznę, honor, sztandar, a nie za pieniądze – powiedział profesor. – Kluczem jest zbudowanie świadomości, po co to robimy i że to jest ważne.

Spotkanie obdyło się w ramach Forum Zarządzania Publicznego będącego wspólnym projektem KSAP, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego