Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia NIST » Działalność Instytutu doceniona przez Związek Powiatów Polskich - 3 kwietnia 2019 r. - Warszawa

Działalność Instytutu doceniona przez Związek Powiatów Polskich - 3 kwietnia 2019 r. - Warszawa

A+ A-
 

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego został wyróżniony za działalność na rzecz samorządów. Dyplom i okolicznościową statuetkę z okazji 20-lecia Związku Powiatów Polskich odebrała dr Iwona Wieczorek, dyrektor NIST podczas gali jubileuszowej w Warszawie.

Podczas uroczystości doceniono organizacje i osoby działające na rzecz samorządów i współpracują ze Związkiem Powiatów Polskich. Jubileuszowa gala odbyła się w połączeniu z XXV Zgromadzeniem Ogólnym Związku Powiatów Polskich. Jednym z wiodących tematów była sytuacja szpitali powiatowych i partnerstwo publiczno-prywatne.  

Zgromadzenie przyjęło stanowiska w następujących sprawach: racjonalnego rozwoju            e-administracji, finansowania systemu oświaty, sytuacji w służbie zdrowia, koniecznych zmian w systemie dochodów jednostek samorządu terytorialnego, wsparcia realizacji zadań powiatów w zakresie ochrony środowiska, wynagradzania pracowników sektora publicznego, znaczenia dziedzictwa lokalnego dla rozwoju.

 

Źródło: https://zpp.pl/artykul/1383-relacja-z-xxv-zgromadzenia-ogolnego-zpp

PDF
 
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego