NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Konferencja "W służbie państwu i obywatelom", 8 czerwca 2022 r., Warszawa

Konferencja "W służbie państwu i obywatelom", 8 czerwca 2022 r., Warszawa

A+ A-

Z okazji stulecia utworzenia w Polsce służby cywilnej szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański i dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego dr Wojciech Federczyk zorganizowali uroczystą konferencję. W swoim wystąpieniu minister D. Dowiat-Urbański przypomniał o znaczeniu uchwalenia przez Sejm II Rzeczypospolitej ustawy o państwowej służbie cywilnej dla odbudowy i umocnienia struktur Państwa Polskiego. O jego suwerenności i trwałości zadecydowała bowiem nie tylko siła oręża, ale także sprawność instytucji cywilnych. Szef służby cywilnej zwrócił uwagę, że konferencja to nie tylko okazja do chwili zadumy nad przeszłością, ale także do refleksji nad przyszłością polskiej administracji oraz wyzwaniami, którym musi stawić czoła. Podziękował on wszystkim osobom, które zaangażowały się w liczne przedsięwzięcia organizowane w roku jubileuszu polskiej służby cywilnej.

 

„Służba cywilna stanowi jeden z filarów państwa. Gwarantuje sprawną adaptację polskich organów i instytucji publicznych do nowoczesnych standardów” – stwierdził Prezydent RP Andrzej Duda w liście do organizatorów i uczestników konferencji, zorganizowanej 8 czerwca w KPRM. Listy do jej uczestników skierowali również Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Premier przypomniał, że każde państwo potrzebuje kompetentnych urzędników, którzy swoją pracę traktują jako służbę dla dobra wspólnego.

Jubileuszowa konferencja była również okazją do wręczenia przez szefa służby cywilnej Dobrosława Dowiata-Urbańskiego medali pamiątkowych zasłużonym urzędnikom państwowym.

 

Więcej informacji na stronie:

https://www.gov.pl/web/100latsc/w-sluzbie-panstwu-i-obywatelom---relacja-z-konferencji


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego