Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia NIST » „Łódzkie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”, 11 listopada 2018 r.

„Łódzkie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”, 11 listopada 2018 r.

A+ A-
 

Obchody 100-nej rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała msza święta w dniu 11 listopada 2018 r., która celebrowana była w łódzkiej bazylice archikatedralnej p.w. św. Stanisława Kostki.
W nabożeństwie uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych na czele z wojewodą łódzkim prof. zw. Zbigniewem Rau. Po uroczystości zaproszeni goście przeszli przed pomnik Jana Pawła II, gdzie zostały złożone znicze ze światłem niepodległości przyniesionym przez uczniów z Cmentarza Legionowego w miejscowości Kostiuchnówka w Ukrainie, w której miały miejsce jedne z pierwszych walk niepodległościowych. Obchody zakończyła uroczysta zmiana warty oraz Niepodległościowy Apel Pamięci przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza w Łodzi z salwą honorową. Przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz delegacje innych instytucji biorących udział w uroczystości złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Łodzi.

 
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego