NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Lublin miejscem Forum Regionów Trójmorza i Samorządowego Kongresu Gospodarczego, 29-30 czerwca 2021 r.

Lublin miejscem Forum Regionów Trójmorza i Samorządowego Kongresu Gospodarczego, 29-30 czerwca 2021 r.

A+ A-

W Lublinie odbywa się Forum Regionów Trójmorza. W tym roku Forum towarzyszy pierwszy Samorządowy Kongres Gospodarczy. Wydarzenie ma na celu wzmocnienie spójności regionów Unii Europejskiej poprzez zacieśnienie współpracy społeczno-gospodarczej i naukowej samorządów z państw Europy Środkowo-Wschodniej, biorących udział w Inicjatywie Trójmorza: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. W otwarciu uczestniczył w nim Prezydent RP Andrzej Duda. Obecni byli wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 
Cieszę się, że odbywa się Forum Regionów. Oznacza to też formułę współdziałania samorządów - odrębnego szczebla władz publicznych, także w realizacji tej wielkiej idei budowania więzi pomiędzy naszymi krajami i rozwoju infrastruktury w naszym regionie. Jestem zaszczycony, że mogę otworzyć obrady II Forum Regionów Trójmorza oraz Samorządowy Kongres Gospodarczy, który odbywa się w pięknym, historycznym Lublinie – jednym z najpiękniejszych polskich miast, w tej wschodniej części Polski, o której w ciągu ostatnich lat mówimy, że stanowi przykład tego, że Polska może się rozwijać w sposób zrównoważony i że wreszcie i na tej ziemi realizowane są duże inwestycje na które ta część Rzeczypospolitej przez tak wiele lat czekała – mówił Prezydent RP podczas oficjalnego otwarcia.
 

W wydarzeniu bierze udział dr Iwona Wieczorek, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. 

 

Kluczowymi elementami programu pierwszego dnia wydarzenia były zagadnienia związane z Inicjatywą Trójmorza, Siecią Gospodarczą Regionów Trójmorza, trasą Via Carpatia oraz współpracą transgraniczną.

 

Drugi dzień wydarzenia rozpoczęło wystapienie Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych.

 

 Więcej informacji nastronie:

https://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/lublin-miejscem-forum-region%C3%B3w-tr%C3%B3jmorza-i-samorz%C4%85dowego-kongresu-gospodarczego

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego