NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » MSWiA: ponad 27 mln złotych dla samorządów na promocję szczepień

MSWiA: ponad 27 mln złotych dla samorządów na promocję szczepień

A+ A-

Wsparcie finansowe dla gmin na promocję szczepień zapowiadał pod koniec czerwca wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker na konferencji z udziałem m.in. pełnomocnika rządu ds. programu szczepień, szefa KPRM Michała Dworczyka. Jak tłumaczył, gminy w zależności od wielkości na ten cel otrzymają od 10 tys. do 40 tys. złotych. O sposobie promocji decydować będą sami samorządowcy.

Łącznie do samorządów na działania promocyjne mające na celu zwiększenie liczby zaszczepionych mieszkańców, w szczególności powyżej 60. roku życia, trafi 27,07 mln złotych. Taką kwotę Prezes Rady Ministrów przyznał Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"Środki dla gmin na dofinansowanie działań promocyjnych w dniach 13-15 lipca br. zostały przesłane na rachunki bankowe wojewodów, którzy przekażą odpowiednie kwoty gminom" - poinformował PAP wydział prasowy MSWiA.

 

Inne rozwiązania zapowiedziane na czerwcowej konferencji to dwa konkursy zachęcające włodarzy do promocji szczepień przeciw COVID-19 w gminach. Jeden z nich to Gmina na Medal #SzczepimySię, w ramach którego do pierwszych pięciuset gmin, których poziom wyszczepienia mieszkańców przekroczy 67 procent, trafi po 100 tys. złotych. 

Kolejny konkurs to Najbardziej Odporna Gmina podzielony na trzy kategorie: dla gmin do 30 tys. mieszkańców, dla gmin od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców oraz dla gmin powyżej 100 tys. mieszkańców. Nagrody trafią do gmin z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców. W ramach tego konkursu przewidziano też nagrodę 2 mln złotych dla Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców niezależnie o wielkości. Warunkiem przyznania nagrody jest minimum 50 proc. zaszczepionych mieszkańców. 

 

 

Więcej informacji na stronie:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/mswia-ponad-27-mln-zlotych-dla-samorzadow-na-promocje-szczepien


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego