Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia NIST » Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

A+ A-
 

Przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2019 r.. Uroczystości przed płytą Nieznanego Żołnierza w Łodzi poprzedziła Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w intencji Ojczyzny celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolitę Łódzkiego. Po zmianie warty odśpiewano hymn i przemówił wicewojewoda łódzki. Odczytano apel pamięci, a po salwie honorowej złożono wieńce i kwiaty, następnie odbyła się defilada kompanii honorowych. 

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego uczestniczył również w uroczystości na Placu Wolności w Żychlinie, gdzie po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniu burmistrza Gminy Żychlin uroczyście odsłonięto mural.
W dniu 11 listopada 2019 r. w Zgierzu oddano także Hołd Twórcom Niepodległej, nastąpiło złożenie Ognia Niepodległości przywiezionego przez zgierskich Harcerzy z Kostiuchnowskiego Pola Bitewnego na Ukrainie i złożono kwiaty na pl. Jana Pawła II przed ratuszem. Odbył się koncert Jedyne Takie Trio „Niepodległej” , Parada Niepodległości oraz Harcerski Apel Pamięci.


galeria - foto 1
galeria - foto 2
galeria - foto 3
 PDF
 
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego