NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Narodowy Instytut Dziedzictwa opublikował bezpłatny poradnik dla gmin zatytułowany „Zintegrowane zarządzanie dziedzictwem kulturowym w rozwoju lokalnym”.

Narodowy Instytut Dziedzictwa opublikował bezpłatny poradnik dla gmin zatytułowany „Zintegrowane zarządzanie dziedzictwem kulturowym w rozwoju lokalnym”.

A+ A-

Opublikowany przez NID poradnik wskazuje ścieżki do zintegrowanego zarządzania dziedzictwem lokalnym  oraz sposoby wdrażania takiego podejścia w realizacji projektów rozwojowych. Publikacja ma na celu wsparcie samorządów w efektywnym korzystaniu z zasobów lokalnego dziedzictwa w rozwoju.

Poradnik prezentuje rekomendacje Rady Europy dla państw członkowskich w sprawie „Europejskiej strategii na rzecz dziedzictwa kulturowego na XXI wiek” i narzędzia przydatne dla zarządzania na poziomie lokalnym. Autorzy, opierając się na jej zapisach, stworzyli poradnik skoncentrowany na potrzebach samorządów w kontekście polskich uwarunkowań ustawowych.

 

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego