Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia » Obrady Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 27 września 2021 r.

Obrady Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 27 września 2021 r.

 

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL

27 września 2021 r. obradowała Komisja Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Posiedzenie rozpoczęło się od uroczystego pożegnania dotychczasowego sekretarza strony samorządowej KWRiST Pana Andrzeja Porawskiego, który pełnił tę funkcję od 1999 roku.  „Dla mnie to wielkie wyróżnienie, że mieliśmy możliwość pracować na rzecz naszej wspólnoty, jaką jest Polska” – podkreślił wiceminister. Nowym sekretarzem strony samorządowej został Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

Większość projektów aktów prawnych, które znalazły się w porządku obrad zostały uzgodnione przez obie strony Komisji. Strona samorządowa złożyła wnioski o dyskusję na temat możliwości wsparcia przez rząd gmin uzdrowiskowych i budowy niezależnych instalacji gazu typu LNG oraz sieci LNG.

W posiedzeniu KWRiST, które odbyło się w formie wideokonferencji wzięły udział: Pani dr Iwona Wieczorek Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego oraz Pani Sylwia Ługowska-Bulak Zastępca Dyrektora NIST. Kolejne posiedzenie Komisji zostało zaplanowane na 27 października br. 
 
 
rss
 

 
Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego