Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia naukowe i samorządowe w Polsce » Startuje Forum Miast i Regionów, 4 - 6 czerwca 2019 r., Rzeszów / Jasionka

Startuje Forum Miast i Regionów, 4 - 6 czerwca 2019 r., Rzeszów / Jasionka

A+ A-
 

W Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa odbędzie się Forum Miast i Regionów. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z polskim przewodnictwem w Procesie Berlińskim i jest okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi, unijnymi i bałkańskimi przedstawicielami władz samorządowych, a także Komisją Europejską i Komitetem Regionów.

Forum Miast i Regionów zostanie zainaugurowane 5 czerwca 2019 r. Głównymi tematami będą doświadczenia beneficjentów ze współpracy partnerskiej przy realizacji projektów Interreg, Instrumentu Pomocy Przedakcesyjnej i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Odbędzie się także panelowa dyskusja o przyszłości współpracy terytorialnej.

W dniu 6 czerwca 2019 r. serdecznie odbędą się dwie sesje. Pierwsza, której współgospodarzami będą Związek Miast Polskich, Związek Województw RP i sieć NALAS (sieć 14 stowarzyszeń władz lokalnych z krajów Europy Południowo-Wschodniej), będzie dotyczyć lokalnych samorządów, w szczególności jakości usług publicznych. Natomiast druga, organizowana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju i KE, poświęcona będzie transformacji regionów węglowych.


Źródło: http://wrotapodkarpackie.pl/index.php/29-gospodarka/1505-forum-miast-i-regionow-w-g2a-arena?fbclid=IwAR2n3FZrl14IBIPtXCYnmJ5ZWcR4UvDLeujdRHg7mO4yPZvGz5sBSvFpS_A

 
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego