NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Aktualności Akademia » Uczestnicy Akademii przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę

Uczestnicy Akademii przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę

A+ A-

2 września 2022 r. w siedzibie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, uczestnicy drugiej edycji projektu „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego” przystąpili do testu, stanowiącego podsumowanie zdobytej wiedzy. Po egzaminie uczestnicy wraz z pracownikami z Instytutu Pamięci Narodowej (Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej) wybrali się na terenową lekcję historii.

Spacer miał pokazać Łódź jako miasto bohaterów, wizjonerów i twórców. Uczestnicy zapoznali się z historią miejsc oraz sylwetkami postaci związanych z naszym miastem. Na trasie wycieczki znalazły się m.in. Narodowy Bank Polski; apteka, w której pracowała Maria Eugenia Jasińska - polska harcerka, żołnierka ZWZ i AK, urodzona w Łodzi; znane na całą Europę Muzeum Sztuki na ulicy Gdańskiej; mural zasłużonych dla Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej; kamienica i pomnik Artura Rubinsteina - polskiego pianisty urodzonego w Łodzi oraz wiele innych.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego