NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Aktualności CAF

Aktualności CAF


Poświadczenie Jakości Zastosowania CAF w Nowej Soli, 27 lutego 2024 r.

27 lutego br. odbyła się w formule on-line wizyta ekspertów Jakości Zastosowania CAF w organizacji w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli. Jej celem było zbadanie skuteczności zastosowania modelu CAF przez urząd w ramach Procedury Poświadczenia Jakości Zastosowania CAF (PPJZ CAF) w jednostkach samorządu terytorialnego. Starostwo Powiatowe w Nowej Soli kolejny raz zgłosiło się do udziału w Procedurze Poświadczenia Jakości Zastosowania Wspólnej Metody Oceny (PJZ CAF). Pozytywna weryfikacja sposobu przygotowania i przeprowadzenia procesu samooceny organizacji z wykorzystaniem modelu CAF umożliwi Starostwu już po raz piąty uzyskanie tytułu Skutecznego Użytkownika CAF. To czyni urząd pionierem w skali kraju i jednym z nielicznych takich urzędów w Europie.

Spotkanie Krajowych Korespondentów CAF, 20 marca 2024 r., Maastricht

Podczas spotkania Pani Katarzyna Dudzik, Krajowa Korespondentka CAF będzie prezentować działania Polski w zakresie CAF oraz plany na polska prezydencję w sieci EUPAN. Poprowadzi także warsztaty związane z planowaną i przygotowywaną przez KPRM przyszłoroczna konferencją użytkowników CAF . W załączeniu wstępna agenda spotkania.

Webinarium „CAF w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli"

5 grudnia br. w godzinach 12:00 – 14:00 na platformie MS Teams odbędzie się webinarium „CAF w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli". W trakcie spotkania Iwona Brzozowska Starosta Nowosolski oraz Monika Owczarek Sekretarz Powiatu Nowosolskiego podzielą się spostrzeżeniami związanymi ze stosowaniem modelu CAF w urzędzie z punktu widzenia lidera organizacji. Z kolei Wiesław Piec, główny specjalista ds. kontroli i koordynator kontroli zarządczej a także koordynator CAF w Starostwie Powiatowym w Nowej Soli podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w konsekwentnym i skutecznym stosowania modelu CAF w usprawnianiu funkcjonowania organizacji oraz jakości świadczonych przez urząd usług. W webinarium nie zabranie opinii ekspertów CAF: Marka Jefremienko, wspierającego pracowników Starostwa w przeprowadzaniu samooceny CAF i Sławomira Wysockiego, uczestniczącego w weryfikacji jakości zastosowania modelu.

Do 15 listopada 2023 r. zgłoszenia do konkursu Europejskiego Instytutu Administracji Publicznej „Wzmacnianie innowacyjności poprzez naukę”

Pragniemy poinformować o wydłużonym do 15 listopada 2023 r. terminie przesyłania zgłoszeń do konkursu „Wzmacnianie innowacyjności poprzez naukę”, którego organizatorem jest Europejski Instytut Administracji Publicznej.

CAF eTool

Europejskie Centrum Zasobów CAF przy EIPA w Maastricht, na stronie internetowej Instytutu, udostępniło elektroniczne narzędzie „CAF eTool”. Ma ono wspierać użytkowników CAF w przeprowadzeniu procesu samooceny organizacji z wykorzystaniem tego właśnie modelu. Narzędzie jest dostępne nieodpłatnie, w angielskiej i polskiej wersji językowej. Szczegółowe informacje o narzędziu można znaleźć w Aktualnościach/CAF serwisu służby cywilnej.

Webinarium „CAF w Urzędzie Miasta Krakowa”, 31 października 2023 r.

31 października br. w godzinach 12:00 – 14:00 na platformie MS Teams odbędzie się webinarium „CAF w Urzędzie Miasta Krakowa”. W trakcie spotkania Maria Rusowicz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Systemu Zarządzania Jakością oraz Agnieszka Górecka, kierownik Referat ds. Systemu Zarządzania Jakością w Wydziale Organizacji i Nadzoru podzielą się swoimi wieloletnimi doświadczenia ze skutecznego stosowania modelu CAF w usprawnianiu funkcjonowania organizacji orz jakości świadczonych przez urząd usług. Swój udział w spotkaniu i chęć podzielenia się swoimi spostrzeżeniami potwierdził również Tadeusz Zawistowski, ekspert CAF który wspierał pracowników UMK w przeprowadzeniu samooceny z wykorzystaniem modelu.

Aktualności CAF

Przedstawiamy informację o czterech wydarzeniach poświęconych Wspólnej Metodzie Oceny (ang. Common Assessment Framework – CAF), planowanych IV kwartale t2023 r..

Spotkanie Sieci Praktyków EFAC, 30 marca 2023 r.

Drugie Spotkanie Sieci Praktyków EFAC ze spostrzeżeniami na temat Zasad Doskonałości CAF odbyło się 30 marca w godzinach 14:00-15:30 Podczas tego spotkania główny nacisk położono na temat Oceny Zasad Doskonałości CAF. Ingeborg Maes, belgijska ekspertka CAF i EFAC, przedstawiła praktyczne informacje dotyczące oceny tych zasad

Webinarium „CAF w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim”, 12 grudnia 2022 r.

12 grudnia 2022 r. odbędzie się seminarium „CAF w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim”.

Webinarium EIPA: W jaki sposób model CAF może wesprzeć audytorów wewnętrznych?

15 września 2022 r. w godz. 13:00 – 14:00 odbędzie się webinar „CAF and Supreme Audit Institutions – Enhancing integrity in public sector” w ramach „EIPA in conversation with”.

Aktualizacja międzynarodowej bazy danych użytkowników CAF

Europejskie Centrum Zasobów CAF przy Europejskim Instytucie Administracji Publicznej w Maastricht aktualizuje międzynarodową bazę danych użytkowników CAF.

Otwarte webinarium nt. CAF, 10 sierpnia 2022 r.

10 sierpnia 2022 r. o godzinie 10:00 odbędzie się webinarium pt. „Samoocena CAF jako narzędzie diagnozy oraz doskonalenia”. Organizuje je Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w ramach projektu pn. Wakacyjna Akademia Wiedzy. Spotkanie poprowadzi ekspert CAF – Tadeusz Zawistowski.

Spotkanie korespondentów CAF w Brukseli, 23 czerwca 2022 r.

Dr Iwona Wieczorek, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego reprezentująca Krajowego Koordynatora CAF ds. JST uczestniczyła w spotkaniu Korespondentów CAF w Brukseli. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Katarzyna Dudzik - Krajowa Korespondentka CAF oraz Witold Stelmaski - Główny specjalista w Zespole Współpracy Międzynarodowej i Etyki Służby Cywilnej w Departamencie Służby Cywilnej KPRM.

Kolejne Poświadczenie Jakości Zastosowania Wspólnej Metody Oceny dla Starostwa Powiatowego w Nowej Soli - 26 maja 2022 r.

14 czerwca 2022 r. w siedzibie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wręczone zostało kolejne poświadczenie skutecznego użytkowniczka CAF. Starosta Nowosolski Pani Iwona Brzozowska otrzymała z rąk Pani Dyrektor dr Iwony Wieczorek reprezentującej krajowego koordynatora CAF ds. JST pamiątkowy dyplom potwierdzający przyznanie Poświadczenia.

Seminarium on-line nt. „Wyniki badania nt. znajomości i zainteresowania CAF w Polsce. Wnioski, rekomendacje i plany”, 15 lutego 2022r.

15 lutego 2022r. odbyło się seminarium „Wyniki badania nt. znajomości i zainteresowania CAF w Polsce. Wnioski, rekomendacje i plany”. Spotkanie w formie zdalnej zorganizowały wspólnie Departament Służby Cywilnej KPRM (DSC) oraz Departament Efektywności Wydatków Publicznych i Rachunkowości Ministerstwa Finansów (MF).

Międzynarodowe badanie skuteczności modelu CAF: przedłużony termin

Organizatorzy przedłużyli termin na wypełnienie ankiety do piątku 19 listopada. Zapraszamy wszystkich użytkowników CAF, którzy jeszcze nie wzięli udziału w badaniu, do wypełnienia ankiety.

Badanie nt. skuteczności CAF

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego jako Krajowy Koordynator CAF ds. JST wraz z Krajowym Korespondentem CAF zapraszają wszystkich użytkowników CAF do udziału w badaniu. Jego wyniki pozwolą ocenić skuteczność modelu oraz sprawdzić, w jaki sposób CAF pomógł organizacjom sektora publicznego uporać się ze skutkami kryzysu COVID-19.

CAF – co to takiego?

CAF (Common Assessment Framework) to system zarządzania jakością dla administracji publicznej, za pomocą którego pracownicy i kierownicy oceniają własną organizację, określają jej mocne strony i potencjał do poprawy, a następnie wdrażają usprawnienia. Model ten opiera się na założeniu, że doskonałe wyniki w zakresie wyników organizacyjnych, obywateli/klientów, ludzi i społeczeństwa osiąga się poprzez przywództwo, strategię i planowanie, ludzi, partnerstwo, zasoby i procesy. Jest to holistyczne podejście do analizy wyników organizacji. CAF jest narzędziem Total Quality Management (TQM), które jest inspirowane Modelem Doskonałości Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością (EFQM). Został on zaprojektowany specjalnie dla organizacji sektora publicznego, z uwzględnieniem ich specyfiki. Z CAF korzysta ponad 4000 organizacji sektora publicznego w 55 krajach. Wersja CAF 2013 została przetłumaczona na ponad 28 języków. Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie CAF jest stale rozwijany. CAF nadaje się jako system oceny jakości dla administracji publicznej na poziomie unijnym, krajowym, regionalnym i lokalnym. CAF może być stosowany dla całej organizacji lub dla wybranych działów.

Konferencja z okazji 20-lecia CAF, 17 lutego 2021 r.

17 lutego 2021 r. odbyła się konferencja z okazji 20-lecia CAF. Wydarzenie poświęcone zostało w dużej mierze prezentacji nowej książki nt. CAF, której jedną z autorów jest dr Anna Sochacka – ekspertka CAF z Krakowa. Spotkanie stanowiło okazją do dyskusji nt. przyszłości Wspólnej Metody Oceny.

Międzynarodowa Konferencja: CAF2020 - europejski model poprawy administracji publicznej - 30 września 2020 r.

30 września 2020 r. o godz. 10:00 czasu polskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona CAF2020 – kolejnej odsłonie Wspólnej Metody Oceny (ang. Common Assessment Framework – CAF). Gospodarzem konferencji będzie Rosyjska Prezydencka Akademia Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej (RANEPA) we współpracy z wiedeńskim Centrum Badań nad Administracją Publiczną (KDZ).

1-20   21-40   41-56  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego