NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Szkolenia on-line » Bezpłatne szkolenie on-line pn." Zasoby polskiej statystyki publicznej. Bank Danych Lokalnych"- 4 października 2023 r.

Bezpłatne szkolenie on-line pn." Zasoby polskiej statystyki publicznej. Bank Danych Lokalnych"- 4 października 2023 r.

A+ A-

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego oraz Urząd Statystyczny w Łodzi zapraszają Państwa na bezpłatne szkolenie online pn. „Zasoby polskiej statystyki publicznej. Bank Danych Lokalnych”, które odbędzie się 4 października 2023 r., w godz. 10.00-13.15 na platformie CISCO WEBEX. Prowadzenie: Anna Luchowska, Aleksandra Krupińska, Renata Olczyk-Skóra z Urzędu Statystycznego.

Szkolenie dedykowane jest pracownikom jst z województwa łódzkiego.

Harmonogram szkolenia w załączeniu.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniu:
1) uczestnicy poznają zawartości Portalu Informacyjnego GUS i US w Łodzi co ułatwi wyszukiwanie danych statystycznych niezbędnych w procesie podejmowania decyzji na poziomie samorządu terytorialnego
2) zdobędą umiejętność samodzielnego wyszukiwania danych z BDL - największej bazy danych statystycznych w Polsce
3) uczestnicy poznają zawartość programu badań prowadzonych przez polską statystykę publiczną, co skróci drogę poszukiwania danych - jeżeli GUS nie zbiera poszukiwanych danych, jednostka samorządowa powinna zwrócić się do innej instytucji, np. Ministerstwa, AMiR itp. Dzięki znajomości PBSSP uczestnicy zdobędą także wiedzę kiedy i w jakiej formie wynik badań są udostępniane.
4) uzyskają potwierdzenie dlaczego nasze badania są ważne i jak ważne jest to co przekazują statystyce w swoich sprawozdaniach - ma to proste przełożenie w dostępności danych statystycznych dla danej jednostki terytorialnej. Jeżeli w nieprawidłowy sposób wypełnią sprawozdania dla swojej jednostki terytorialnej, to dane dostępne w bazach danych będą odbiegać od stanu rzeczywistego na tym terenie.
5) na szkoleniu uzyskują informacje jak się z nami kontaktować i poznają zasady udostępniania danych statystycznych

Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłane zaproszenie z linkiem udostępniającym szkolenie. Jednocześnie informujemy, że każda osoba powinna użyć odrębnego adresu e-mail. Uwzględniane będą wyłącznie unikatowe adresy e-mail. Po wysłaniu do nas formularza powinniście Państwo otrzymać wiadomość email potwierdzającą prawidłowość zgłoszenia.

Na 1 godzinę przed szkoleniem otrzymacie Państwo drugą wiadomość email z linkiem zapraszającym na przedmiotowe szkolenie.

Na 20 minut przed szkoleniem pokój wirtualny, w którym odbywać się będzie szkolenie zostanie otwarty i będzie dostępny dla uczestników szkolenia. NIST zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia bądź zmiany terminu, jeśli wynikną nieprzewidziane trudności organizacyjne, uniemożliwiające przeprowadzenie szkolenia, o czym poinformujemy Państwa drogą email-ową przed planowanym rozpoczęciem szkolenia, informacja taka znajdzie się również na stronie internetowej www.nist.gov.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Pan Michał Wojdala mail: michal.wojdala@nist.gov.pl , tel. 510 872 814

Pani Mirosława Mikołajczyk mail: miroslawa.mikolajczyk@nist.gov.pl , tel. 510 872 795

Pani Katarzyna Wieczorek mail: katarzyna.wieczorek@nist.gov.pl ,tel.500 165 778


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego