NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Konferencje NIST » Konferencja Centra Usług Wspólnych. Tarnów, 11 marca 2016 r.

Konferencja Centra Usług Wspólnych. Tarnów, 11 marca 2016 r.

A+ A-

11 marca br. w Tarnowie odbyła się kolejna konferencja, podczas której samorządowcy mogli zapoznać się z nowymi przepisami dotyczącymi centrów usług wspólnych.

 

Zorganizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego i Starostwo Powiatowe w Tarnowie spotkanie zostało otwarte przez Dyrektora NIST dr Iwonę Wieczorek i Starostę Tarnowskiego Romana Łucarza. Następnie głos zabrał Ryszard Grobelny - Prezydent Poznania w latach 1998 - 2014, wieloletni Prezes Związku Miast Polskich, który przedstawił przyczyny wprowadzenia centrów usług wspólnych, oraz omówił praktyczne aspekty korzystania z takiego rozwiązania.

 

Ekspert Regionalnej Izby Obrachunkowej, Wojciech Lachiewicz, wskazał sposób w jaki należy wprowadzać CUW-y w jednostkach samorządu terytorialnego. Podczas konferencji nie zabrakło miejsca na pytania - prelegenci wyczerpująco wyjaśniali wątpliwości związane z tematem.

 

Przed podsumowaniem spotkania dr Barbara Dagmara Niziołek, Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie, omówiła dobre praktyki w zakresie tworzenia organizacji wspólnej obsługi placówek oświatowych, na podstawie doświadczeń zdobytych podczas kierowania Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie.

 

Podsumowania i zamknięcia konferencji dokonali dr Iwona Wieczorek i dr hab. Edmund Juśko - dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. W konferencji wzięło udział ponad sześćdziesięciu samorządowców z województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego