NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Konferencje NIST » Konferencja on-line - „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej w gminach jako instrument zarządzania jakością powietrza”, 17 listopada 2020 r.

Konferencja on-line - „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej w gminach jako instrument zarządzania jakością powietrza”, 17 listopada 2020 r.

A+ A-

Plansza z logotypami organizatorów (NIST oraz WFOŚiGW) z napisem „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej w gminach jako instrument zarządzania jakością powietrza”, 17 listopada 2020 r.
Plansza z logotypami organizatorów (NIST oraz WFOŚiGW) z napisem „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej w gminach jako instrument zarządzania jakością powietrza”, 17 listopada 2020 r.

17 listopada 2020 r. odbyła się konferencja on-line nt. „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej w gminach jako instrument zarządzania jakością powietrza”. Wydarzenie zrealizowane zostało dzięki dofinansowaniu, które Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego uzyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i dedykowane było samorządowcom z województwa łódzkiego. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem przedstawicieli jst.

 

Konferencja stanowiła okazję do wymiany doświadczeń, uzyskania informacji m.in. na temat możliwości pozyskiwania przez jednostki samorządu terytorialnego z województwa łódzkiego środków na rozwój gospodarki niskoemisyjnej, które to przybliżyli reprezentanci Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Ważny elementem wydarzenia stanowił panel dyskusyjny z udziałem włodarzy reprezentujący wybrane samorządy. Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń wynikających z realizacji projektów z zakresu szeroko rozumianej gospodarki niskoemisyjnej stanowiąc zachętę do realizacji przez samorządy proekologicznych inwestycji przyczyniając się do poprawy stanu środowiska oraz edukacji ekologicznej mieszkańców województwa  łódzkiego.

 

Zapraszamy także do oglądania relacji z konferencji oraz audycji telewizyjnej na antenie TVP 3 stanowiącej uzupełnienie poruszanych dzisiaj kwestii. Informacja dotycząca terminów najbliższych emisji dostępna jest na stronie NIST www.nist.gov.pl

 

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego