NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Współpraca zagraniczna » 22-24.09.2016 r. - Macerata - IX Międzynarodowa Konferencja ESPAnet „Welfare Models and Models of Capitalism”

22-24.09.2016 r. - Macerata - IX Międzynarodowa Konferencja ESPAnet „Welfare Models and Models of Capitalism”

A+ A-

W dniach 22-24 września 2016 r. we Włoszech, w miejscowości Macerata odbyła się IX Międzynarodowa Konferencja ESPAnet „Welfare Models and Models of Capitalism, w której wzięło udział około 200 naukowców i praktyków z kilku krajów europejskich.

ESPAnet (The Network for European Social Policy Analysis) to międzynarodowe stowarzyszenie powstałe w 2002 r. skupiające naukowców i praktyków zajmujących się problematyką polityki społecznej, która stanowi niezwykle ważny obszar z punktu widzenia realizacji działań jednostek samorządu terytorialnego. Ta międzynarodowa, uznana sieć umożliwia wymianę wiedzy, umiejętności i doświadczeń. Organizacja wspiera i promuje interdyscyplinarne podejście do analizy europejskiej polityki społecznej w kontekście rozwoju lokalnego i zadań realizowanych przez samorząd terytorialny i administrację publiczną.

Przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego zaprezentowali referaty poświęcone tematyce:

  • “Can local community be „smart” and inclusive? Governance and innovations in local social policy in Poland”
  • “Age management as a part of silver economy – the examples of Poland and Italy”

 

Udział w konferencji umożliwił wymianę informacji, doświadczeń i dobrych praktyk dotyczących ważnych obszarów europejskiej polityki społecznej.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego