NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Współpraca zagraniczna » 30.11.2016 r.- Bratysława- 7. Europejska Konferencja Użytkowników CAF

30.11.2016 r.- Bratysława- 7. Europejska Konferencja Użytkowników CAF

A+ A-

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, który to w uzgodnieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji realizować będzie działania mające na celu zarówno popularyzację metody, jak i prowadzenie procesu poświadczania zastosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) wśród jednostek samorządu terytorialnego, reprezentowała Pani Dyrektor NIST - dr Iwona Wieczorek.

W konferencji wzięło udział około 200 przedstawicieli urzędów z całej Europy, którzy mieli okazję podzielić się doświadczeniami związanymi ze stosowaniem samooceny organizacji według CAF (ang. Common Assessment Framework – CAF). Poświadczenie jakości stosowania CAF skutkuje szeregiem korzyści dla organizacji samorządowych w postaci pozytywnego wpływu na jakość procesów zachodzących w samych organizacjach oraz rozwój umiejętności zarządczych.

W związku z tematyką tegorocznego wydarzenia, wystąpienia prelegentów dotyczyły głównie identyfikacji i wyboru obszarów wymagających usprawnień, a także skutecznego wdrażania zmian. Najlepsze praktyki przedstawione zostały w trzech równoległych sesjach, z których każda składała się z 4 zajęć warsztatowych.

Przykłady stosowania CAF w Polsce zaprezentowane zostały przez przedstawicieli Izby Skarbowej we Wrocławiu oraz Izby Celnej w Białymstoku. Przedstawione rozwiązania oraz wdrożone usprawnienia dotyczące funkcjonowania wspomnianych jednostek są dowodem na to, że dobre praktyki zarządcze stosowane przez polskie urzędy administracji publicznej mogą być z powodzeniem propagowane za granicą.

Konferencja Użytkowników CAF organizowana jest cyklicznie co dwa lata w ramach współpracy Polski w Europejskiej Sieci Administracji Publicznej. Konferencja została poprzedzona spotkaniem Narodowych Korespondentów CAF.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego