NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Współpraca zagraniczna » Spotkanie Dyrektora NIST dr Iwony Wieczorek z Burmistrzem Aten

Spotkanie Dyrektora NIST dr Iwony Wieczorek z Burmistrzem Aten

A+ A-

W dniach 14 – 18 lipca 2021r. w Atenach dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek wzięła udział w  spotkaniach m.in. z  Burmistrzem Aten Panem Kostasem Bakoyannisem, które obejmowały tematykę poświęconą m.in. nawiązaniu współpracy terytorialnej między JST Polski i Grecji, rozwojowi dwustronnej turystyki,  upowszechnianiu prawdy historycznej i projektom edukacyjnym jak również w konferencji „Polsko-Greckie Dziedzictwo Wolności”. Polska delegacja wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym  przez Ambasadora RP w Atenach z udziałem przedstawicieli społeczności polskiej w Atenach.

Jednym z elementów wizyty były uroczystości ku czci Ostrobramskiej Ikony Matki Bożej, które odbyły się pod patronatem Ministerstwa Turystyki i Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Grecji oraz Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. W obchodach dofinansowanych z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu RP wzięli udział m.in. polscy politycy i samorządowcy.

W czasie spotkań zaprezentowano także film w technologii VR  pn.: „Kartka z Powstania Warszawskiego” oraz odsłonięto wystawę IPN nt. „Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej” .


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego