NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Współpraca zagraniczna » Wyjazd do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”.

Wyjazd do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”.

A+ A-

W dniach 25-30 października 2023 roku Pani Dyrektor NIST Iwona Wieczorek wraz z pracownikiem NIST Grzegorzem Nawrot uczestniczyli w wyjeździe do Norwegii w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Wspólne Ścieżki”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Hagia Marina oraz ANS Perfect Connection. 

 

Celem projektu "Wspólne Ścieżki" jest podniesienie kompetencji zawodowych uczestników, szczególnie w kontekście pracy z grupami szczególnie wrażliwymi. Program obejmuje szkolenia, warsztaty i wizyty studyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i społecznej. Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w szeregu warsztatów i szkoleń, które koncentrowały się na pracy w środowisku wielokulturowym oraz na wyzwaniach związanych z edukacją.

 

W ramach wyjazdu odbyły się panele szkoleniowe w Kjøkkenet AS w Hamar. Szkolenia skupiały się na tematyce środowiska wielokulturowego w Norwegii, a także na trudnościach, jakie napotykają instruktorzy kursów introdukcyjnych w pracy w takim środowisku. Ponadto, podczas warsztatów poruszono zagadnienia związane z pracą z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym oraz z wyzwaniami, z jakimi mierzą się nauczyciele w środowisku wielokulturowym.

 

Przedstawiciele NIST uczestniczyli w dyskusjach, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat pracy w środowisku edukacyjnym. Panele szkoleniowe były nie tylko okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności, ale także do wymiany doświadczeń i nawiązania cennych kontaktów międzynarodowych.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego