NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe » 19-20.5.2017 r. - Kozienice - II Konferencja Naukowa "Finanse Samorządu Terytorialnego: Organizacja, funkcjonowanie i kierunki rozwoju"

19-20.5.2017 r. - Kozienice - II Konferencja Naukowa "Finanse Samorządu Terytorialnego: Organizacja, funkcjonowanie i kierunki rozwoju"

A+ A-

Organizowana już II Konferencja ma być forum wymiany wiedzy i doświadczeń na temat samorządności w Polsce i w Europie. Osłabienie gospodarcze, które dotknęło także Polskę, spowodowało m.in. spadek dochodów podatkowych samorządów. Niestety zmiany w podatkach dochodowych oraz mniejsze wpływy z tych podatków nie są rekompensowane wzrostem wpływów z podatków i opłat lokalnych oraz dochodów majątkowych czy podatków ekologicznych. Co może w takim razie wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej samorządu terytorialnego? Ograniczenie wydatków, zmiany w systemie podatkowym, a może wzrost efektywności egzekucji należności podatkowych? A może skupić się na przedsiębiorczości i jej rozwoju? Na te i wiele innych zagadnień będą próbowali odpowiedzieć Uczestnicy konferencji.

 

LINK DO STRONY:

http://www.fpir.com.pl/konferencje-1/


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego