Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia NIST » 21.12.2017 r., Pabianice - przedświąteczne spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach

21.12.2017 r., Pabianice - przedświąteczne spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach

A+ A-
 

21 grudnia 2017 r. w auli Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach odbyło się uroczyste, przedświąteczne spotkanie poświęcone uhonorowaniu dzielnicowych oraz innych wyróżniających się policjantów, w którym udział wzięła również dr Iwona Wieczorek, dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

 

Komendant powiatowy insp. Cezary Petrus w obecności kadry kierowniczej oraz zaproszonych gości wyróżnił 14 funkcjonariuszy wręczając im nagrody przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego – w uznaniu za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych i prezentowanie postawy stanowiącej wzór do naśladowania dla innych policjantów, oraz kształtowanie w ten sposób pozytywnego wizerunku Policji w oczach społeczeństwa.

 

Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek w sposób szczególny podziękowała terenowym dzielnicowym za wzorowe wykonywanie obowiązków na rzecz społeczeństwa, wręczając im przy tym upominki. W imieniu dzielnicowych głos zabrał st. asp. Cezary Misiak, który podziękował pani dyrektor za wspaniałe prezenty i przybliżył zebranym ideę codziennej pracy dzielnicowego w ramach programu ,,Dzielnicowy bliżej nas”, aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślono przy tym partnerskie relacje i współpracę  pomiędzy Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego a Policją w kontekście ważnych społecznie przedsięwzięć, wedle dewizy ,,Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. Bowiem dzielnicowi to policjanci tzw. pierwszej linii, są ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem, aktywnie współpracują z samorządem terytorialnym oraz mieszkańcami. Ich codzienna, żmudna ale efektywna służba przekłada się na poczucie bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Ostatnie badania wskazują, że 95% społeczeństwa czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania, a 89% wyraża pozytywną opinię dotyczącą pracy Policji.

 

Przy tej okazji, harcerze z 79. Pabianickiej Drużyny Harcerskiej ,,Wilki” im. 15 Pułku Piechoty Wilków przekazali pabianickiej Policji Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze pabianickiego hufca, utożsamiając się z tegoroczną edycją Betlejemskiego Światełka Pokoju złożyli  policjantom życzenia zdrowych, spokojnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Komendant  insp. Cezary Petrus obierając Betlejemskie Światełko podziękował harcerzom za piękną, świąteczną inicjatywę, która od wielu lat trafia również do pabianickiej policji i ma dla niej ogromne znaczenie.  

 

Podsumowując uroczyste spotkanie, komendant powiatowy insp. Cezary Petrus złożył serdeczne życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne, jednocześnie dziękując funkcjonariuszom za pracę w mijającym, trudnym 2017 roku, niosącym ze sobą zmiany strukturalne i personalne w komendzie, a co najważniejsze, prace remontowe w jednostce, mające na celu poprawę warunków służby policjantów i pracowników.


 
  
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego