NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia naukowe » EKOczynni – ruszył nabór projektów w konkursie

EKOczynni – ruszył nabór projektów w konkursie

A+ A-

Program EKOczynni – konkursy dla szkół i uczniów 

Program edukacyjno-ekologiczny EKOczynni jest skierowany do szkół ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie organizuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest edukacja ekologiczna, kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów oraz wsparcie szkolnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska.
W ramach projektu zostaną zorganizowane dwa konkursy:

1. EKO-PROJEKTY – konkurs dla szkół 
W konkursie mogą uczestniczyć zespoły szkolne składające się z nauczyciela i grupy od 3 do 10 uczniów. Mogą one zgłosić projekt związany z ochroną środowiska, który już realizują, lub przygotować plan realizacji zupełnie nowego przedsięwzięcia. Zespoły mogą wnioskować o granty aż do 50 000 zł. Co najmniej cztery projekty otrzymają dofinansowanie na realizację.  

Dodatkowo do najlepszych szkół trafią nagrody finansowe, a uczniowie otrzymają praktyczne eko-zestawy.

2. EKO-ART – konkurs dla uczniów
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu, który w oryginalny sposób przedstawi wybrany problem ekologiczny współczesnego świata. Najlepsze prace zostaną wypromowane w przestrzeni publicznej największych polskich miast. Na autorów czekają nagrody.

Dodatkowe informacje

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie https://eko-czynni.pl. Na stronie zostały szczegółowo opisane zasady uczestnictwa w konkursie dla uczniów oraz dla szkół, a także najczęściej zadawane pytania. 

Organizatorem programu jest Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki. 

 

Więcej informacji na stronie:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ekoczynni--ruszyl-nabor-projektow-w-konkursie

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego