NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie

II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie

A+ A-

W dniach 11-12 kwietnia 2022 r. odbędzie się II Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie. Jest on realizowany w ramach inicjatywy Local Trends. Program obejmuje takie zagadnienia, jak konsekwencje Polskiego Ładu, finansowanie realizacji celów polityki rozwojowej Unii Europejskiej, a także możliwości poszerzania źródeł dochodów własnych samorządów.

W pierwszym dniu kongresu odbędą się trzy sesje plenarne. Wezmą w nich udział rząd RP, eksperci reprezentujący instytucji unijnych, przedstawiciele samorządów i nauki, a także przedsiębiorcy.

W ramach wystąpień inauguracyjnych wygłoszone zostaną dwie prelekcje. Pierwsza z nich to „Spójność w warunkach wyzwań rozwojowych i obaw o wykluczenie”. Wygłosi ją Elisa Ferreira, komisarz do spraw spójności i reform w Komisji Europejskiej. Kolejne wystąpienie pt. „Holistyczna przemiana a zrównoważone miasta przyszłości” poprowadzi Małgorzata Jarosińska-Jedynak – Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Pełnomocnik Rządu do spraw przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach 2022 r.

W kongresie wezmą udział między innymi Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego, który wygłosi wystąpienie wprowadzające pt. „Jak ostatnie zmiany regulacyjne wpłyną na rozwój samorządów?”. 

 

Program wydarzenia jest dostępny pod adresem:

https://localtrends.pl/skf/samorzadowy-kongres-finansowy/program-skf2022/

Rejestracja jest możliwa po wejściu na poniższą stronę:

https://localtrends.systemcoffee.pl/


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego