NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Kampania społeczna "Krajobraz mojego miasta" - 30.05.2017 r. - Łódź

Kampania społeczna "Krajobraz mojego miasta" - 30.05.2017 r. - Łódź

A+ A-

30 maja 2017 roku w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyło się spotkanie, w którym wziął udział przedstawiciel NIST, w ramach kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta”. Konferencja pod patronatem wojewody łódzkiego prof. Zbigniewa Raua,  była częścią projektu uwzględnionego w Krajowym Programie Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami na lata 2014-2017, jako element merytorycznego wsparcia samorządów w dziedzinie ochrony zabytków. Dyskutowano m.in. na temat przesycenia przestrzeni wielkoformatowymi bilbordami, które negatywnie wpływają na miejski krajobraz, zasłaniają wartościowe budynki, ślady historii miast, rozpraszają uwagę i nie współgrają z otoczeniem. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z filmem pt. Krajobraz mojego miasta, który powstał z inicjatywy prof. Magdaleny Gawin, Generalnej Konserwator Zabytków i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Film stanowi swoisty instruktaż dla władz i instytucji samorządowych, podsuwa rozwiązania dotyczące planowania przestrzeni publicznej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wojewody, ŁSSE a także przedstawiciele jst, którzy przedstawili praktyki realizowane przez własne samorządy. Podsumowaniem konferencji była prezentacja „Księgi standardów ulicy Piotrkowskiej” oraz zrewitalizowanych obiektów ŁSSE.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego