NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Konferencja Inaugurująca III Kongres Demograficzny, 27 stycznia 2022r.

Konferencja Inaugurująca III Kongres Demograficzny, 27 stycznia 2022r.

A+ A-

Cieszę się, że po 10 latach udało się przeprowadzić kolejny Spis Powszechny. Ma on niezwykłe znaczenie dla państwa. Mam nadzieję, że dane będą obrazowały rzeczywisty stan społeczeństwa. To także bardzo ważne dane, które pozwolą na określenie zmian jakości życia – mówił Prezydent Andrzej Duda. – Mam nadzieję, że wyniki Spisu będą pokazywały mechanizmy, które zaszły na przestrzeni ostatnich 10 lat. To ważne, jeśli chodzi o ocenę efektywności naszych działań, a także podejmowaną na przyszłość politykę – dodał. 
 
Andrzej Duda dziękował także twórcom Spisu Powszechnego za przygotowanie odpowiedniej infrastruktury, zasad i możliwości, dzięki którym każdy, w tym osoby niepełnosprawne mogły wziąć  w nim udział. – Spis pokazał także, jak wiele osób skorzystało w cyfrowych rozwiązań – podkreślił. 
 
Konferencja ze względu na sytuację epidemiczną odbyła się w formule hybrydowej. W spotkaniu obok Prezydenta wziął udział Premier, z ramienia Kancelarii Prezydenta również Szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych oraz minister Bogna Janke. Głos zabrali eksperci, m.in.: dr Dominik Rozkrut – Prezes Głównego Urzędu Statystycznego; prof. dr hab. Józefina Hrynkiewicz – Przewodnicząca Rządowej Rady Ludnościowej i dr hab. Piotr Szukalski – prof. Uniwersytetu Łódzkiego, Zastępca Przewodniczącego Rządowej Rady Ludnościowej. 
 
III Kongres Demograficzny w Polsce organizowany jest z inicjatywy Rządowej Rady Ludnościowej w latach 2021/2022. Podczas Konferencji Inaugurującej  przedstawione zostały wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku oraz pogłębione analizy zmian, jakie zaszły w stanie i strukturze ludności Polski od 2012r.
 
Więcej informacji na stronie:
 
 
 

PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego