NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Konferencja premier Beaty Szydło - 2 października 2017 r. - Warszawa

Konferencja premier Beaty Szydło - 2 października 2017 r. - Warszawa

A+ A-

1 października 2017 r. weszły w życie przepisy przywracające wiek emerytalny do poziomu 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Jest to powrót do stanu sprzed reformy z 2012 r., która wprowadziła stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego do 67 lat bez względu na płeć.
2 października 2017 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się z tej okazji konferencja podczas której premier Beata Szydło przypomniała, że realizowany program, którego jednym z kluczowych punktów było przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, powstał podczas kampanii wyborczej, kiedy to premier spotykała się ze zwykłymi Polakami na terenie całego kraju.
"Dzięki tym spotkaniom, kiedy jeździliśmy od gminy do gminy i od powiatu do powiatu, stworzyliśmy nie tylko program Prawa i Sprawiedliwości, który w tej chwili realizuje rząd i Klub Parlamentarny PiS. Usłyszeliśmy nie tylko to, czego oczekujecie i jaką macie wizję polskiego państwa, ale i wiele rad, które nauczyły nas życia -  tego jak powinniśmy jako politycy podchodzić do spraw Polaków" – zaakcentowała premier dziękując Rodakom.  W konferencji wzięli udział pracownicy Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego