NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Kongres Niepodległa - 11-12 stycznia 2023 r., Warszawa

Kongres Niepodległa - 11-12 stycznia 2023 r., Warszawa

A+ A-

W dniach 11 - 12 stycznia 2023 roku w Warszawie odbył się Kongres Niepodległa! Wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Biuro „Niepodległa”, wypełnione było merytorycznymi dyskusjami, analizami oraz perspektywami na przyszłość. Celem wydarzenia było podsumowanie obchodów stulecia odzyskania niepodległości. W imieniu NIST w kongresie uczestniczyli p. dyrektor dr Iwona Wieczorek oraz Grzegorz Nawrot.

W trakcie kongresu odbyły się sesje plenarne i dyskusje panelowe w ramach czterech ścieżek tematycznych:

  • Ścieżka A: Dziedzictwo i jego rola w budowaniu pamięci historycznej,
  • Ścieżka B: Nowoczesna edukacja do uczestnictwa w kulturze,
  • Ścieżka C: Współpraca międzyinstytucjonalna i międzysektorowa na rzecz kultury i dziedzictwa,
  • Ścieżka D: Budowa i promocja wizerunku Polski za granicą.

Do udziału w dyskusjach Biuro „Niepodległa” zaprosiło m.in. przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych, naukowców, mecenasów kultury oraz media.

Uczestnicy i goście podsumowali obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości, a także wyznaczali kierunki działań edukacyjnych i popularyzatorskich włączających Polaków we wspólne świętowanie ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Kongres był okazją do dyskusji o potrzebach i pomysłach na nowoczesną i odpowiadającą na zapotrzebowanie społeczne ofertę kulturalno-edukacyjną dla mieszkańców Polski.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego