Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia NIST » Mamy chcą wrócić na rynek pracy

Mamy chcą wrócić na rynek pracy

A+ A-
 

12 lipca na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Przedsiębiorcza mama”. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji młodych, nieaktywnych zawodowo matek. Przedsięwzięcie jest skierowane do niepracujących mam w wieku 18-29 lat, posiadających minimum średnie wykształcenie. W ramach projektu w ciągu dwóch lat planowane jest przeszkolenie 1050 kobiet, w tym 150 Polek w zakresie IT i przedsiębiorczości.

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego wspiera i promuje tę inicjatywę. „Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie, które pomoże młodym mamom powrócić na rynek pracy” – powiedziała obecna na konferencji Iwona Wieczorek, dyrektor Instytutu.

Tematem wystąpień na Uniwersytecie Łódzkim była m. in. sytuacja młodych matek na rynku pracy oraz szanse i zagrożenia związane z ich powrotem do aktywności zawodowej. Uczestniczki wysłuchały również prelekcji mam, które odniosły sukces: popularnej blogerki Aleksandry Radomskiej i bizneswoman Katarzyny Anny Fortuny.

Projekt "Przedsiębiorcza mama" jest realizowany przez konsorcjum złożone z ośmiu podmiotów: Uniwersytet Łódzki, Technical University of Cartagena, Cloud Incubator HUB, Kalys Solutions, Startup Division, Madan Parque, Polihub i Uniwersytet Stefan cel Mare.


galeria - foto 1
galeria - foto 2
galeria - foto 3
galeria - foto 4
 PDF
 
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego