NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków 2021

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków 2021

A+ A-

Webinarium skierowane jest do szerokiego grona odbiorców: pasjonatów architektury drewnianej, służb konserwatorskich, właścicieli obiektów, organizacji pozarządowych oraz osób zaangażowanych w ochronę i popularyzację budownictwa drewnianego.

Webinarium odbędzie się w formie 5 paneli dyskusyjnych, w których wezmą udział eksperci i specjaliści z zakresu ochrony architektury drewnianej, właściciele i zarządcy budynków, konserwatorzy i historycy sztuki oraz działacze organizacji pozarządowych. Prelegenci będą dyskutować m.in. o sytuacji architektury drewnianej w Polsce, problemach związanych z jej ochroną, szansach i możliwościach planowanej działalności Centrum Architektury Drewnianej, finansowaniu i prawnych możliwościach ochrony, remontów i adaptacji obiektów oraz o translokacji i skansenach jako formie ochrony architektury drewnianej. Jeden z paneli będzie poświęcony działalności organizacji pozarządowych i partycypacji społecznej w ochronie i popularyzacji tego zasobu.

 

Poniżej link do rejestracji

 

https://app.evenea.pl/event/architekturadrewniana/

 

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków będzie również wspaniałą okazją do inauguracji działalności Specjalistycznej Pracowni Terenowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Centrum Architektury Drewnianej” w Otwocku, powołanej w ramach realizacji Krajowego Programu Ochrony i Opieki nad Zabytkami na lata 2019-2022. Działalność tej instytucji będzie obejmować m.in. organizowanie kursów, szkoleń i warsztatów dla właścicieli i zarządców drewnianych budynków, wydawanie poradników i publikacji czy prowadzenie punktu porad praktycznych dla właścicieli drewnianych budynków. Jednym z celów Centrum jest także budowanie świadomości społecznej na temat architektury drewnianej jako wartościowego zasobu dziedzictwa, stanowiącego atrakcyjny wizualnie element krajobrazu kulturowego wielu regionów Polski

Program zaproponowany z okazji święta zabytków ma na celu poszerzyć wiedzę na temat architektury drewnianej oraz przekazać informacje o najważniejszych problemach związanych z jej ochroną, jak również szansach na jej zachowanie w kontekście aktualnych rozwiązań prawnych i możliwości finansowania.

 

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego