Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia NIST » Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego w Gminie Lubochnia, 27 maja 2019 r., Lubochnia

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego w Gminie Lubochnia, 27 maja 2019 r., Lubochnia

A+ A-
 

W dniu 27 maja 2019 roku w Gminie Lubochnia odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w których z ramienia  Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego uczestniczył dr Grzegorz Leśniewicz. W ramach obchodów zaplanowano: Mszę Świętą w Kościele p.w. Wniebowzięcia  NMP w Lubochni; uroczystości w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Lubochni: prelekcję „Samorząd terytorialny w Polsce – tradycja i współczesne przemiany”, wystąpienia okolicznościowe oraz ceremonię wręczenia wyróżnień i podziękowań radnym i sołtysom.

Prelekcja „Samorząd terytorialny w Polsce – tradycja i współczesne przemiany”, którą wygłosił dr Grzegorz Leśniewicz obejmowała problematykę historii samorządu terytorialnego na świecie i w Polsce oraz ostatnie zmiany prawne w ustroju samorządu. Wśród poruszonych zagadnień znalazły się dodatkowo zarys funkcjonowania samorządu w okresie międzywojennym po odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz reaktywacja samorządu po 1990 roku z uwzględnieniem zmian zachodzących w ustroju samorządu w latach 1990-2019 oraz zmian w działalności organów wykonawczych i uchwałodawczych wprowadzonych w kadencji 2018-2023.

W prelekcji wzięło udział ponad 100 przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej z terenu gminy Lubochnia oraz z Powiatu Tomaszowskiego.

PDF
 
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego