NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » „Plan Działań dla Miast”

„Plan Działań dla Miast”

A+ A-

Rusza nabór do Programu „Plan Działań dla Miast”. Do 10 listopada samorządy będą mogły zgłosić swój projekt. Musi on realizować przynajmniej jeden z celów zrównoważonego rozwoju.

Program „Plan Działań dla Miast” to inicjatywa towarzysząca 11. sesji Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum – WUF11) – największego i najważniejszego wydarzenia związanego z miastami. To także instrument wdrożeniowy przewidziany w powstającej obecnie nowej Krajowej Polityce Miejskiej 2030.

Ideą Programu jest pomoc miastom w odpowiedzialnym i zrównoważonym rozwoju. Przewiduje on indywidualne wsparcie doradcze dla miast, które chcą realizować projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju. Wypracowane zostaną też ogólne wskazówki dla mieszkańców dotyczące sposobów aktywnego udziału w rozwoju miasta, na przykład współzarządzania nim czy wpływania na jego przestrzeń.

Opracowany wspólnie z miastami „Plan Działań dla Miast” będzie polską odpowiedzią na wyzwania związane z realizacją celów zrównoważonego rozwoju stawianych przez Agendę 2030. Zostanie on ogłoszony i podpisany w czerwcu 2022 roku, w trakcie 11. sesji Światowego Forum Miejskiego w Katowicach

Zaproszenie do udziału w Programie kierowane jest do wszystkich miast w Polsce, niezależnie od ich wielkości – gmin miejskich lub miejsko-wiejskich.

Nabór do Programu odbywa się za pośrednictwem internetowego generatora zgłoszeń, dostępnego pod adresem: 

http://obserwatorium.miasta.pl/pdm/generator-zgloszen i trwa do 10 listopada.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przewiduje organizację  spotkań informacyjnych online  dotyczących Programu a także indywidualnych warsztatów- konsultacji dla zainteresowaniach samorządów.

Szczegóły programu oraz materiały do pobrania znajdują się na stronie MFiPR: 

https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/samorzadowcu-stworz-z-nami-plan-dzialan-dla-miast

 

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego