NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 12 kwietnia 2021 r.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 12 kwietnia 2021 r.

A+ A-

12 kwietnia 2021 r. odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego któremu współprzewodniczyli: Paweł Szefernaker Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego. Głównym tematem posiedzenia był projekt Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. W tym punkcie Pan Marszałek Schreiber przedstawił informacje na temat spotkania przedstawicieli strony samorządowej z premierem Mateuszem Morawieckim. Następnie odbyła się dyskusja, podczas której strona rządowa podtrzymała deklarację o udziale samorządów w komitecie monitorującym realizację programu, poza tym uzgodniono, że zwiększone zostaną środki na zeroemisyjny transport w miastach i regionalny transport kolejowy. Konkluzją poniedziałkowego spotkania komisji jest decyzja o nieopiniowaniu projektu KPO bez przedstawienia ostatecznej wersji dokumentu. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda stwierdził, że nie jest na razie w stanie podać żadnego konkretnego terminu przedstawienia ostatecznej wersji projektu, ze strony samorządu padło jednak zapewnienie o tym, że dokument zostanie zaopiniowany w ciągu 24 godzin od przedstawienia jego ostatecznej wersji.

W posiedzeniu KWRiST, które odbyło się w formie wideokonferencji wzięły udział: Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek oraz Zastępca Dyrektora Sylwia Ługowska-Bulak.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego