NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Prezydent rozmawiał z samorządowcami o pomocy Ukrainie

Prezydent rozmawiał z samorządowcami o pomocy Ukrainie

A+ A-

Prezydent Andrzej Duda zaprosił 3 marca przedstawicieli organizacji samorządowych na spotkanie. Dziękował za organizację pomocy uchodźcom i zapewniał, że jest otwarty na nowe inicjatywy pomocowe

W spotkaniu wziął udział Prezydent RP, Andrzej Duda wraz z małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą, która również angażuje się w pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

Uważam, że Polska i Polacy zdają egzamin, za co bardzo dziękuję całemu społeczeństwu, dziękuję Państwu, którzy na co dzień z tym problemem sobie radzicie. Opieka nad uchodźcami to nasz obowiązek – powiedział Prezydent do samorządowców (cyt. za Kancelaria Prezydenta RP).

Ze strony samorządowej w spotkaniu wzięli udział m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Białegostoku, prezes Unii Metropolii Polskich Tadeusz Truskolaski, prezydent Lublina i wiceprezes Związku Miast Polskich Krzysztof Żuk, pełnomocnik Zarządu ZMP ds. legislacji i sekretarz strony samorządowej KWRiST Marek Wójcik, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, marszałek województwa podkarpackiego, wiceprezes Związku Województw Władysław Ortyl, burmistrz Halinowa, prezes Związku Samorządów Polskich Adam Ciszkowski, wójt Terespola, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Krzysztof Iwaniuk, burmistrz Proszowic, prezes Unii Miasteczek Polskich Grzegorz Cichy.

Ze strony rządowej w spotkaniu uczestniczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, współprzewodniczący KWRIST, Paweł Szefernaker. 

 

Więcej informacji na stronie

https://www.miasta.pl/aktualnosci/prezydent-rozmawial-z-samorzadowcami-o-pomocy-ukrainie

 

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego