NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Rozstrzygniecie drugiego naboru w Programie Inwestycji Strategicznych na przełomie maja i czerwca 2022r.

Rozstrzygniecie drugiego naboru w Programie Inwestycji Strategicznych na przełomie maja i czerwca 2022r.

A+ A-

Wiceminister zauważył, że w tej chwili wpłynęły już wnioski w ramach drugiego naboru Programu Inwestycji Strategicznych, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony samorządów.

„Oczywiście sytuacja, którą mamy, związana z konfliktem na Ukrainie, z agresją Rosji na Ukrainę trochę zmienia także sytuację gospodarczą w naszym regionie. W związku z tym ten nabór, w trakcie którego jesteśmy, ten drugi nabór, myślę, będzie rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca, tak żeby przed wakacjami samorządy mogły rozpocząć te działania” – powiedział Szefernaker.

Jak poinformował, wcześniej, w połowie maja, planowane jest ogłoszenie wyników naboru na inwestycje na terenach popegeerowskich. „Tam jest mniejszy koszyk tych inwestycji, można to po prostu szybciej zrealizować” – wyjaśnił.

Przyznał jednocześnie, że planowano wcześniejsze rozstrzygnięcie naboru, ale w tej chwili samorządy i rząd realizują wiele różnych innych działań, na których się skupiają, związanych z pomocą uchodźcom.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

 

Więcej onformacji na stronie

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/szefernaker-rozstrzygniecie-drugiego-naboru-w-programie-inwestycji

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego