Strona główna » Wydarzenia » Wydarzenia naukowe i samorządowe w Polsce » Uroczysty koncert z okazji 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, Warszawa

Uroczysty koncert z okazji 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, Warszawa

A+ A-
 

Najwyżsi rangą urzędnicy państwowi i liczni goście z Polski i zagranicy uczestniczyli  w uroczystym koncercie orkiestry Sinfonia Varsovia, który miał miejsce w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wydarzenie odbyło się 4 czerwca 2019 r. w 30 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które otworzyły nowy rozdział w historii Polski i zapoczątkowały proces odradzania się polskiego parlamentaryzmu.

Wśród gości zorganizowanego przez Biuro Programu “Niepodległa” wydarzenia byli marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, wiceminister kultury Jarosław Sellin i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. W wydarzeniu uczestniczyła także Agnieszka Kaczmarska, szef Kancelarii Sejmu. Koncertu wysłuchali również parlamentarzyści oraz uczestnicy i goście odbywającego się w Sejmie i Senacie IV Szczytu Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej #EUROWAW2019. Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego reprezentowała Dyrektor – dr Iwona wieczorek.

Na scenie Teatru Wielkiego wystąpili muzycy orkiestry Sinfonia Varsovia pod batutą Michała Klauzy. Solistą koncertu był zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino oraz zdobywca wszystkich nagród specjalnych: publiczności, krytyków muzycznych oraz za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą – Łukasz Krupiński. Wykonane zostały między innymi: "Mazur z opery Halka" Stanisława Moniuszki, "Fantazja A-dur na tematy polskie opus 13" Fryderyka Chopina czy "Trzy Tańce opus 34 na orkiestrę" Henryka Mikołaja Góreckiego. Do tego orkiestra wykonała "Uwerturę" Ignacego Jana Paderewskiego i "Małą suitę" Witolda Lutosławskiego.

PDF
 
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego