NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » V Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych, 5 grudnia 2023 r., Ozorków

V Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych, 5 grudnia 2023 r., Ozorków

A+ A-

5 grudnia 2023 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział w V Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych. Wydarzenie, które zorganizowane zostało przez Zarząd Łódzkiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę, odbyło się w Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie. Przybyłych na uroczystość gości przywitała Prezes Zarządu Oddziału Halina Chojnacka i zaprosiła do wysłuchania kolęd i pastorałek. Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież, uczniów szkół specjalnych i integracyjnych, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy oraz Domy Pomocy Społecznej. Uroczystość uświetnił występ osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia ,,Studio Integracji” pod kierunkiem Krzysztofa Cwynara oraz występ Klaudii Szarowskiej.

Celem organizowanego przez Stowarzyszenie Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych jest prezentowanie twórczości artystycznej - rękodzielniczej dzieci, młodzieży, a w szczególności osób niepełnosprawnych. Podczas uroczystości odbyło się  uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Dzięki szerokiej grupie odbiorców liczba zgłoszonych prac konkursowych była imponująca, a Jury Konkursowe wyłoniło zwycięzców Szopek Bożonarodzeniowych w pięciu kategoriach.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego