NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » VIII Europejski Kongres Samorządów, 6-7.03.2023 r., Mikołajki

VIII Europejski Kongres Samorządów, 6-7.03.2023 r., Mikołajki

A+ A-

W dniach 6-7.03.2023 r. w Mikołajkach odbył się VIII Europejski Kongres Samorządów. Wydarzenie, w którym wzięła udział dr Iwona Wieczorek – Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego stanowiło okazję do spotkania samorządowców, reprezentantów administracji państwowej, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych. Podczas Kongresu dyskutowano między innymi o mechanizmach rozwoju miast i regionów, kondycji finansowej samorządów, finansowaniu inwestycji czy ochronie środowiska. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Nowa solidarność dla nowej epoki”.

W pierwszym dniu wydarzenia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Paweł Szefernaker wziął udział w panelu dyskusyjnym „Nowa rzeczywistość nowej epoki”, który poświęcony był kwestiom dotyczącym między innymi współpracy rządu z samorządem w kontekście konfliktu zbrojnego toczącego się na terytorium Ukrainy. Podczas uroczystej gali kończącej pierwszy dzień kongresu Sekretarz Stanu w MSWiA (Pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy) odebrał nagrodę Polsko-Ukraińską „Wspólna Sprawa” w kategorii „Człowiek".

Dwudniowy Kongres stanowił platformę wymiany poglądów i doświadczeń oraz pogłębiania współpracy. Wzięło w nim udział ponad 2000 gości. W harmonogramie znalazły się liczne bloki programowe, wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego