NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Wizyta delegacji samorządowej z Ukrainy

Wizyta delegacji samorządowej z Ukrainy

A+ A-

14 grudnia br. w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego gościliśmy przedstawicieli lokalnych samorządów z Ukrainy z obwodu winnickiego.

Wizyta nowo wybranych wójtów miała na celu zapoznanie przedstawicieli lokalnych samorządów z Ukrainy z zasadami funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce.

Podczas spotkania przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego omówili status prawnym Instytutu oraz zadania jakie wykonuje na rzecz harmonijnego rozwoju samorządu terytorialnego i podnoszenia standardów jego działania.

W dyskusji poruszone zostały tematy związane rozwojem demokracji lokalnej i międzynarodowej współpracy samorządowej. Gości z Ukrainy szczególnie interesowały praktyczne aspekty wdrożenia reformy samorządowej w Polsce.

Samorządowcy z Ukrainy, wykazywali ogromne zainteresowanie procesem wdrożenia polskiej reformy administracji samorządowej, gdyż w wielu obszarach wprowadza siętam zmiany, które wzorowane są na przykładach polskich. Przykładem może być m.in. utworzenie na Ukrainie nowych gmin i ich podział na sołectwa. 

Spotkanie z delegacją Ukraińską stało się okazją do wymiany doświadczeń dotyczących funkcjonowania samorządów w Polsce i na Ukrainie, sposobu wykonywania zadań przez władze lokalne i regionalne oraz budowy i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w obu krajach.

Spotkanie z ramienia Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego poprowadzili Pani Bogumiła Kapusta oraz Pan Tomasz Bystroński.


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego