NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » Wyniki pierwszego naboru w programie "Cyfrowa Gmina"

Wyniki pierwszego naboru w programie "Cyfrowa Gmina"

A+ A-

„Znamy wyniki pierwszego naboru w programie #CyfrowaGmina. Mogły wziąć w nim udział 734 gminy – wzięło 720, czyli 98%. To świetny wynik!” – poinformował w czwartek wieczorem na swoim profilu na Facebooku minister Cieszyński. W tej edycji kwotę, o którą zawnioskowali samorządowcy wyniosła ponad 175 mln zł.

„Eksperci Centrum Projektów Polska Cyfrowa już działają, aby pieniądze możliwie jak najszybciej trafiły na konta gmin” – zaznaczył Cieszyński. 

Minister przypomniał, że w ramach programu „Cyfrowa Gmina” każda gmina, która złoży wniosek elektroniczny może liczyć na wsparcie. Jak dodał, budżet programu to miliard złotych.

Cieszyński zapowiedział jednocześnie start kolejnego naboru, którego pula wyniesie ponad 240 mln zł. 

„Uspokajam spóźnialskich – będziecie mieli jeszcze jedną szansę na złożenie wniosku – zorganizujemy dla Was kolejny nabór. Zależy nam, aby wszyscy chętni mogli skorzystać z tego wsparcia. A już niebawem otworzymy drugi nabór dla kolejnych 954 gmin. Do rozdysponowania będziemy mieli ponad 240 milionów złotych! Szczegóły wkrótce” – napisał minister.

„Cyfrowa Gmina” jest konkursem grantowym skierowanym do wszystkich polskich gmin. Środki uzyskane w ramach programu można przeznaczyć na cyfryzację urzędów, zakup sprzętu komputerowego dla jednostek podległych, przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami, wsparcie JST w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia.

 

 

Więcej informacji na stronie www.gov.pl/cppc/cyfrowa-gmina


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego