NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST » XIV Europejskie Forum Gospodarcze, 27-29 października 2021r., Łódź

XIV Europejskie Forum Gospodarcze, 27-29 października 2021r., Łódź

A+ A-

W dniach 27-29 października w Łodzi  odbyło się XIV Europejskie Forum Gospodarcze, organizatorem wydarzenia jest Województwo Łódzkie. Forum to miejsce spotkań przedsiębiorców, ekspertów, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i władz rządowych, którzy podczas wielu paneli dyskusyjnych mają okazję wymienić podglądy i doświadczenia w najważniejszych obszarach tematycznych dla rozwoju regionu.

Spotykamy się w kapitalnym momencie – chwilę po tym, jak rząd przekazał samorządom ogromne pieniądze na inwestycje w ramach Polskiego Ładu. 23 miliardy złotych w Polsce, 1,8 miliarda w samym województwie łódzkim – mówił podczas inauguracji EFG Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.  Chcemy na tym Forum eksponować motyw współpracy dotyczący wszystkich sfer: przedsiębiorców, naukowców, samorządowców i rządu- dodał Marszałek.

 Co roku tematyka obrad jest niezwykle różnorodna, tym razem wiele miejsca poświęcono temu jakie wyzwania czekają nas po pandemii. Mówiono o tym w kontekście kwalifikacji innowacyjnych, czy też kształceniu kadr dla nowoczesnej gospodarki. Z punktu widzenia funkcjonowanie jst niezwykle cenna była wymiana doświadczeń międzynarodowych w obszarze wspierania przedsiębiorczości przez samorząd terytorialny. Samorządowców województwa łódzkiego interesowały również panele dyskusyjne dotyczące korzyści płynących dla regionu w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego i szans dla gospodarki jakie będzie nieść realizacja Krajowego Planu Odbudowy. Podczas Forum nie mogło zabraknąć tematyki z zakresu polityki społecznej, m.in. Innowacji w opiece i wsparciu samodzielności osób starszych.

W ramach EFG odbywa się również uroczysta gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”. Celem przedsięwzięcia jest nagrodzenie podmiotów konsekwentnie budujących pozytywny wizerunek łódzkiego oraz przyczyniających się do rozwoju gospodarczego regionu.

 

 

 


PDF
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2024 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego