Strona główna » Wydarzenia

WydarzeniaNowy termin kongresu Perły Samorządu, 12-13 października 2020 r. , Gdynia

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wywołane koronawirusem COVID-19 organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu wydarzenia. Nowy termin Kongresu Perły Samorządu to 12-13 października 2020 r.

Zmiana terminu  XXVI Zgromadzenia Ogólnego ZPP, 29-30 września 2020 r., Ossa

Zmiana terminu XXVI Zgromadzenia Ogólnego ZPP, 29-30 września 2020 r., Ossa

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju ZMIANIE ULEGŁ TERMIN Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Nowy termin to: 29-30 września 2020 r.
Miejsce: Hotel Ossa Conference&Spa w Ossie
 

Komunikat specjalny w sprawie przesunięcia terminu Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Wiejskich RP

W związku z występującym na terenie Polski wysokim zagrożeniu epidemicznym, Zarząd Związku Gmin Wiejskich RP podjął decyzję o przesunięciu terminu odbycia Zgromadzenia Ogólnego z dnia 23-24 marca 2020 roku na dzień 29-30 czerwca 2020 roku. Miejsce i zasady uczestnictwa w zgromadzeniu pozostają bez zmian. Mamy


Konsultacje on - line zespołu ekspertów OECD z przedstawicielami instytucji krajowych, Urzędów Marszałkowskich i Urzędów Wojewódzkich

15 maja 2020 r. przedstawiciele Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wzięli udział w konsultacjach uzupełniających prowadzonych w formie on-line przez ekspertów OECD. Konsultacje były realizowane w ramach projektu Związku Miast Polskich pt. Budowanie potencjału instytucjonalnego średnich i małych miast w Polsce na rzecz wdrażania skutecznych lokalnych polityk rozwoju, celem którego jest wsparcie szkoleniowo - doradcze dla miast z najtrudniejszą sytuacją społeczno - gospodarczą. W ramach projektu realizowany jest komponent, który ma dostarczyć know - how oraz rekomendacje ze strony międzynarodowej organizacji zewnętrznej (OECD) w zakresie efektywności prowadzenia polityki rozwoju oraz wzmacniania potencjału instytucjonalnego jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej !

Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej !

Zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga, organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zainicjowanej przez Biuro Programu "Niepodległa". Zachęcamy również do zapoznania się z miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”, opracowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ciekawą ofertę na „majówkę” przygotowało również Narodowe Centrum Kultury, a także Polska Opera Królewska. Świętujmy razem !
 

Transformacja cyfrowa a wewnętrzne potencjały małych i średnich miast - kolejne seminarium ON-LINE

Związek Miast Polskich zaprasza do udziału w kolejnym seminarium poświęconym wewnętrznym potencjałom rozwoju małych i średnich miast. Tym razem rozmawiać będziemy o tym, jak wykorzystać transformację cyfrową dla rozwoju.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na w dniach 28 i 29 kwietnia 2020 r. na szkolenia online z przygotowania wniosków do Programu LIFE

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na w dniach 28 i 29 kwietnia 2020 r. na szkolenia online z przygotowania wniosków do Programu LIFE

Szkolenia stanowią okazją do spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat tego jak przygotować dobry wniosek. Do współprowadzenia NFOŚiGW zaprosił przedstawicieli Komisji Europejskiej. Przedstawiona zostanie metodyka przygotowania projektu LIFE, zakres informacji przedstawianych w koncepcji/wniosku. Omówione zostaną też nowe rozwiązania wprowadzone przez NFOŚiGW w krajowym systemie współfinansowania projektów LIFE.
 

Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich - Ossa 21-22 kwietnia

Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich - Ossa 21-22 kwietnia

W dniach 21-22 kwietnia w Ossie odbędzie się XXVI Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich. Wydarzenie będzie miało charakter sprawozdawczo - programowy i połączone będzie z wyborami uzupełniającymi do Zarządu Związku Powiatów Polskich.
 

77. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie

77. rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie

Tegoroczne obchody wybuchu powstania w warszawskim getcie po raz pierwszy w historii odbyły się wirtualnie. Muzeum Getta Warszawskiego wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Żydów w Polsce oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowały programy, w którym przypomniano wydarzenia sprzed 77 lat temu. W ten sposób uczczono pamięć walczących mieszkańców.
 

Spotkanie on-line krajowych korespondentów CAF - 16 kwietnia 2020 r.

Spotkanie on-line krajowych korespondentów CAF - 16 kwietnia 2020 r.

W dniu 16 kwietnia 2020 r. odbyło się spotkanie online korespondentów krajowych CAF. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci Polski: przedstawiciele NIST oraz Katarzyna Dudzik - przedstawiciel Szefa Służby Cywilnej pełniąca funkcję krajowego korespondenta CAF (Common Assessment Framework).
 

KONGRES ZARZĄDZANIA ADMINISTRACJĄ SAMORZĄDOWĄ, 15-16 KWIETNIA 2020 R., WROCŁAWSKIE CENTRUM KONGRESOWE

W dniach 15-16 kwietnia 2020 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się KONGRES ZARZĄDZANIA ADMINISTRACJĄ SAMORZĄDOWĄ, który jest kontynuacją Ogólnopolskiego Seminarium Sekretarzy.

VI Europejski Kongres Samorządów - ZMIANA TERMINU - 1-2 czerwca 2020 r. , Karpacz

Około dwóch tysięcy osób – liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, organizacji pozarządowych, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej weźmie udział w IV Europejskim Forum Samorządów w Karpaczu.

Kongres Energetyki Słonecznej, Warszawa 1-2 kwietnia 2020 r.

Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki zaprasza na Kongres Energetyki Słonecznej, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2020 r. w Warszawie. Pierwszy dzień będzie poświęcony potencjałowi i uwarunkowaniom rozwoju sektora w Polsce, aukcjom OZE, a także o finansowaniu projektów fotowoltaicznych. Drugi - roli słonecznego sektora w transformacji energetycznej Unii Europejskiej w kontekście pakietu klimatycznego European Green Deal, także korzyściom z rozwijania projektów słonecznych dla samorządów i społeczności lokalnych.

Związek Miast Polskich przygotował „Poradnik dla MIAST”

Związek Miast Polskich przygotował „Poradnik dla MIAST”

„Poradnik dla MIAST” to zbiór informacji na temat inicjatyw, wymiany doświadczeń, współdziałania i walki miast z epidemią COVID-19.
 

Kongres Przewodniczących Rad Gmin, Miast i Powiatów - Ustronie 20-21 marca 2020 r.

W dniach 20 – 21 marca 2020 r. w Ustroniu odbędzie się Kongres Przewodniczących Rad Gmin, Miast i Powiatów. Podczas wydarzenia zostanie omówiona m.in. tematyka organizacji pracy organu stanowiącego w kontekście wymagań wynikających z przepisów prawa oraz skutki ostatnich zmian prawnych w samorządowych ustawach ustrojowych dla praktyki funkcjonowania organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego.


Komunikat specjalny w sprawie przesunięcia terminu Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Wiejskich RP

Komunikat specjalny w sprawie przesunięcia terminu Zgromadzenia Ogólnego Związku Gmin Wiejskich RP


W związku z występującym na terenie Polski wysokim zagrożeniu epidemicznym, Zarząd Związku Gmin Wiejskich RP podjął decyzję o przesunięciu terminu odbycia Zgromadzenia Ogólnego z dnia 23-24 marca 2020 roku na dzień 29-30 czerwca 2020 roku. Miejsce i zasady uczestnictwa w zgromadzeniu pozostają bez zmian.
 

Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich - Wrocław 5-6 marca

Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich - Wrocław 5-6 marca

Możliwości rozwoju miasta wobec rosnących obciążeń finansowych będą jednym z głównych tematów dorocznego Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich, które odbędzie się 5-6 marca br. we Wrocławiu.
 

Rekordowe nakłady na „Aktywny Samorząd”

Wystartowała kolejna edycja programu „Aktywny Samorząd”. Wnioski mogą składać samorządy na poziomie powiatowym, dla których środki pochodzące z programu są uzupełnieniem ich działań w ramach zadania własnego. Wsparcie może być przeznaczone na transport, edukację lub zakup sprzętu elektronicznego. W tym roku na realizację programu przeznaczono prawie 200 mln zł.

Renesans polskich rzek i jezior?

W pierwszym kwartale bieżącego roku ma być gotowy program renaturyzacji wód – informuje Państwowe Gospodarstwo Wodne. Celem jest zwiększenie retencji naturalnej – realizowanej za pomocą środków mających na celu ochronę zasobów wodnych przez przywracanie lub utrzymanie naturalnych ekosystemów. Takie działania w znacznym stopniu przyczyniają się do zmniejszenia strat ponoszonych przez społeczeństwo, środowisko i gospodarkę kraju na skutek zmian klimatu, stanowiąc jedną z możliwości adaptacji do zmian klimatu.

II Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Samorządów Terytorialnych Województwa Mazowieckiego - 27 lutego 2020 r. - Warszawa

Kwestia ochrony danych osobowych i finansowanie samorządowej oświaty będą głównymi tematami II Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Samorządów Terytorialnych Województwa Mazowieckiego, które odbędzie się 27 lutego br w Hotelu Gromada w Warszawie.
Podczas wydarzenia zostaną omówione obowiązki ciążące na IOD w trakcie jego pracy na rzecz danej JST. Poruszona zostanie również kwestia finansowania samorządowej oświaty.

1 
2 
3 
4 
5 
... 
31 
 
 
 
rss

Copyright © 2016 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego