NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Promocja inscenizacji bitwy nad Wartą i Bzurą
Łódzkie pamięta - zaproszenie na inscenizacje historyczne w Beleniu i Łowiczu

Łódzkie pamięta - zaproszenie na inscenizacje historyczne w Beleniu i Łowiczu

Marszałek Województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na wojewódzkie inscenizacje bitwy nad Wartą i Bzurą. Pierwsza rekonstrukcja nawiązująca do walk o rzekę Wartę odbędzie się 4 września między Strońskiem a Beleniem pod Zduńską Wolą. Początek wydarzenia o godz. 17.00. Będzie to również pierwsza odsłona nowego projektu Urzędu Marszałkowskiego „Łódzkie Pamięta”, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli w atrakcyjny sposób przypomnieć sobie wydarzenia z historii naszego regionu.

Pożegnanie wakacji w Województwie Łódzkim.
Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek

Pożegnanie wakacji w Województwie Łódzkim.

Pożegnanie wakacji w Województwie Łódzkim.

Zdjęcie pochodzi ze strony MSWiA : https://www.gov.pl/web/mswia/posiedzenie-komisji-wspolnej-rzadu-i-samorzadu-terytorialnego14
Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 25 sierpnia 2021 r.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 25 sierpnia 2021 r.

Spotkanie w Urzędzie Gminy Zadzim w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, 11 sierpnia 2021 r.

Pani Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek 11 sierpnia 2021 r. uczestniczyła w spotkaniu w Zadzimiu, które związane było z przyjęciem Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie m.in. ustalenia granic niektórych gmin i miast

Rada Ministrów przyjęła 30 lipca br. rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta.

W Małopolsce powstanie 720 mieszkań

Ponad 700 nowych mieszkań zostanie wybudowanych w Małopolsce. Dzisiaj w Brzesku, w obecności wicepremiera Jarosława Gowina, podpisano akt notarialny spółki SIM Małopolska. Uczestnicy zobowiązali się do budowy mieszkań w ramach programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. W uroczystości udział wzięli także wiceministrowie: Anna Kornecka i Andrzej-Gut Mostowy.

„Dostępność ponad barierami”. Trwa nabór wniosków w konkursie PFRON

Celem konkursu ogłoszonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Dostępność ponad barierami” jest rozwój i lepszy dostęp dla osób z niepełnosprawnościami do przestrzeni fizycznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej, a także większa dostępność produktów i usług – również turystyki i rekreacji. 1 czerwca br. rozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursu, który potrwa do 2 sierpnia br. Do wzięcia jest łącznie 10 mln zł.

Logotyp Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawiający skrót pierwszych liter nazwy jednostki wpisanych w obrys mapy Polski w kolorze czerwonym na białym tle
Logotyp Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawiający skrót pierwszych liter nazwy jednostki wpisanych w obrys mapy Polski w kolorze czerwonym na białym tle

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum „Spycimierskie Boże Ciało” w Spycimierzu, 23 lipca 2021 r.

23 lipca 2021 r. Dyrektor Narodowego Instytut Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek uczestniczyła w uroczystościach związanych z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę Centrum „Spycimierskie Boże Ciało” w Spycimierzu. Idea powstania obiektu związana jest z aktywizacją i całoroczną promocją spycimierskiej tradycji. Centrum, które będzie multimedialną placówką wystawowo–edukacyjną poświęconą blisko dwustuletniej tradycji układania kwietnych dywanów w Spycimierzu stanowić będzie ważny punkt na mapie oferty kulturalnej Uniejowa.

„Polskie Marki Turystyczne” - II edycja projektu

Projekt „Polskie Marki Turystyczne” staje się ważnym elementem wspierającym rozwój potencjału turystycznego i gospodarczego Polski - podkreślali na konferencji prasowej w Toruniu wiceszefowie MRPiT Iwona Michałek i Andrzej Gut-Mostowy.

MSWiA: ponad 27 mln złotych dla samorządów na promocję szczepień

Ponad 27 mln złotych trafi do samorządów na finansowanie działań promocyjnych mających na celu zwiększenie liczby mieszkańców, w szczególności w wieku 60+, poddających się szczepieniu przeciw COVID-19 - poinformowało PAP Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Uroczyste obchody 190 rocznicy Bitwy pod Sokołdą na Kopnej Górze

W dniu 7.07.2021 r. na zaproszenie burmistrza Supraśla dr Radosława Dobrowolskiego dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek wzięła udział w uroczystych obchodach 190 rocznicy Bitwy pod Sokołdą na Kopnej Górze, gdzie spoczywa 46 powstańców listopadowych.

Lublin miejscem Forum Regionów Trójmorza i Samorządowego Kongresu Gospodarczego, 29-30 czerwca 2021 r.

W Lublinie odbywa się Forum Regionów Trójmorza. W tym roku Forum towarzyszy pierwszy Samorządowy Kongres Gospodarczy. Wydarzenie ma na celu wzmocnienie spójności regionów Unii Europejskiej poprzez zacieśnienie współpracy społeczno-gospodarczej i naukowej samorządów z państw Europy Środkowo-Wschodniej, biorących udział w Inicjatywie Trójmorza: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier.

dr Iwona Wieczorek - Dyrektor NIST podczas Kongresu Regionów Trójmorza

Rozpoczął się Samorządowy Kongres Gospodarczy II Forum Regionów Trójmorza, 29-30 czerwca 2021 r.

Forum Regionów Trójmorza to projekt zainicjowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2018 r. w Rzeszowie. W tym roku drugiej edycji Forum Regionów Trójmorza w Lublinie towarzyszy pierwszy Samorządowy Kongres Gospodarczy. Uczestnikami wydarzenia są przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, sektora nauki i biznesu z 12 państw członkowskich Inicjatywy Trójmorza, przedstawicieli partnerów strategicznych (Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Niemiec), a także regionów partnerskich z Europy Wschodniej. Podczas Kongresu Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego reprezentuje dr Iwona Wieczorek - Dyrektor NIST. Kongres odbywa się w dniach 29-30 czerwca br. w Lubelskim centrum Konferencyjnym. Organizatorami są Samorząd Województwa Lubelskiego, Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego.

Samorządowy Kongres Gospodarczy II Forum Regionów Trójmorza, 29-30 czerwca 2021 r.

Forum Regionów Trójmorza to projekt zainicjowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2018 r. w Rzeszowie. W tym roku drugiej edycji Forum Regionów Trójmorza w Lublinie towarzyszy pierwszy Samorządowy Kongres Gospodarczy. Uczestnikami wydarzenia są przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, sektora nauki i biznesu z 12 państw członkowskich Inicjatywy Trójmorza, przedstawicieli partnerów strategicznych (Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Niemiec), a także regionów partnerskich z Europy Wschodniej. Kongres odbędzie się w dniach 29-30 czerwca br. w Lubelskim centrum Konferencyjnym. Organizatorami są Samorząd Województwa Lubelskiego, Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego.

Nowa szansa na dofinansowanie utylizacji folii rolniczej. Pod koniec czerwca rusza drugi nabór w programie NFOŚiGW

28 czerwca 2021 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje uruchomienie drugiego naboru w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Gminy oraz związki międzygminne będą mogły składać wnioski o dofinansowanie od 28 czerwca do 15 września br. Budżet naboru wynosi 25 mln złotych.

Trzecie spotkanie w ramach Akademii Liderów Województwa Łódzkiego

26 czerwca 2021 r. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach projektu Akademia Liderów Województwa Łódzkiego.

Unijny Certyfikat COVID już w aplikacji mObywatel!

Do tej pory UCC można było pobrać jedynie z Internetowego Konta Pacjenta. Od dziś można go mieć w telefonie – w tym samym czasie pojawił się w naszej aplikacji mObywatel i w aplikacji Ministerstwa Zdrowia IKP.

Urzędy wojewódzkie wydłużą czas pracy w sprawach paszportowych

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało wojewodom dyspozycję wydłużenia godzin pracy urzędów wojewódzkich. Wnioski paszportowe będzie można składać także w soboty, natomiast w dni powszednie obsługa będzie się odbywać w wydłużonych godzinach.

Program Inwestycji Strategicznych – kolejne pieniądze dla samorządów

Model III Rzeczpospolitej to w dużej mierze wpuszczenie kapitału zagranicznego do naszego kraju. Skutkiem tego było bezrobocie i brak strategicznych inwestycji. Dziś rząd premiera Mateusza Morawieckiego odpowiada na główne wyzwania, które nie były w wystarczającym stopniu realizowane w tamtym czasie. Program Inwestycji Strategicznych to dziesiątki miliardów złotych na ważne inwestycje w całej Polsce. Dzięki tym funduszom samorządy będą mogły zrealizować inwestycje drogowe, kolejowe czy kulturalne.

Kolejny zjazd w ramach projektu Akademia Liderów Województwa Łódzkiego

19 czerwca 2021 r. w Łódzkim Domu Kultury odbył się zjazd w ramach projektu Akademia Liderów Województwa Łódzkiego

1-20   ...   181-200   201-220   221-240   241-260   261-280   ...   1441-1447  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego