NIST - powrót do strony głównej
Z lewej strony ozdobny napis Niepodległa po prawej stronie drukowanymi literami napis: Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości
Strona główna » Wydarzenia NIST

Wydarzenia NIST


Wyjazd szkoleniowy na Ukrainę realizowany w ramach Projektu Polska – Ukraina: Sąsiedztwo 4.0

Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek wzięła udział w wyjeździe szkoleniowym realizowanym w ramach Projektu Polska – Ukraina: Sąsiedztwo 4.0, który dofinansowany został ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach Programu „Polska Pomoc Rozwojowa 2021”.

Konferencja on-line „Zabytki dla wszystkich. Dostępność obiektów zabytkowych dla osób ze szczególnymi potrzebami”, 18 listopada 2021 r.

Serdecznie zapraszamy na konferencje „Zabytki dla wszystkich. Dostępność obiektów zabytkowych dla osób ze szczególnymi potrzebami”, organizowaną przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Wydarzenie odbędzie się 18 listopada 2021 r. w godz. 10-16 w formie online.

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2021 r.

11 listopada 2021r. przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza w Łodzi odbyły się uroczystości związane ze 103. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas tego wydarzenie przemówienie wygłosił Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rządu, parlamentu, samorządu, instytucji państwowych i samorządowych oraz licznie zgromadzeni Łodzianie. Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego reprezentowała Zastępca Dyrektora NIST Sylwia Ługowska-Bulak.

Logotyp Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawiający skrót pierwszych liter nazwy jednostki wpisanych w obrys mapy Polski w kolorze czerwonym na białym tle
Logotyp Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego przedstawiający skrót pierwszych liter nazwy jednostki wpisanych w obrys mapy Polski w kolorze czerwonym na białym tle

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łęczycy

11 listopada 2021 r. przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządowego uczestniczył w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w intencji ojczyzny odprawioną o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. O godzinie 13.00 nastąpił przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyła się ceremonia wojskowa i przemówienia okolicznościowe pana Janusza Mielczarka starosty łęczyckiego oraz pana Pawła Kuleszy burmistrza Łęczycy. Na zakończenie uroczystości przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod figurą Matki Boskiej.

Obchody Święta Niepodległości w Uniejowie

11 listopada 2021 r. władze samorządowe Uniejowa upamiętniły 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości złożeniem kwiatów pod Pomnik Bohaterów Września 1939 r. W uroczystości uczestniczyła dr Iwona Wieczorek - Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

„Niepodległa do Hymnu” – 11 listopada zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza samorządy, instytucje kultury i szkoły do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe, w ramach corocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”. Swój udział w akcji można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie niepodlegla.gov.pl.

Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

Celem konkursu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Wnioski o granty mogą składać gminy popegeerowskie. Nabór ruszył 4 października 2021 r. i potrwa do 5 listopada 2021 r.

XIV Europejskie Forum Gospodarcze, 27-29 października 2021r., Łódź

W dniach 27-29 października w Łodzi odbyło się XIV Europejskie Forum Gospodarcze, organizatorem wydarzenia jest Województwo Łódzkie. Forum to miejsce spotkań przedsiębiorców, ekspertów, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i władz rządowych, którzy podczas wielu paneli dyskusyjnych mają okazję wymienić podglądy i doświadczenia w najważniejszych obszarach tematycznych dla rozwoju regionu. W Forum wzięły udział Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek oraz Zastępca Dyrektora Sylwia Ługowska-Bulak.

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, 27 października 2021 r.

Wyniki pierwszego, pilotażowego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu "Polski Ład" Programu Inwestycji Strategicznych omówiła Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w dniu 27 października 2021 r.

Dyrektor NIST otwiera seminarium pt. „Ochrona zdrowia publicznego oraz profilaktyka dla seniora”
Dyrektor NIST otwiera seminarium pt. „Ochrona zdrowia publicznego oraz profilaktyka dla seniora”

Seminarium pt. „Ochrona zdrowia publicznego oraz profilaktyka dla seniora”

25 października 2021 roku w Uniejowie odbyło się seminarium pt. „Ochrona zdrowia publicznego oraz profilaktyka dla seniora” organizowane przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

Forum Organizacji Pozarządowych i Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu województwa łódzkiego, 22 października 2021 r. , Łódź

22 października 2021 r. przedstawicie NIST uczestniczyli w Forum Organizacji Pozarządowych i Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu województwa łódzkiego. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Forum spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem ze strony przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracowników jednostek samorządu terytorialnego i osób zainteresowanych tematyką trzeciego sektora.

Uroczystość wręczenia medali w dniu 20 października br. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury „Stary Młyn” w Zgierzu
Uroczystość wręczenia medali w dniu 20 października br. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury „Stary Młyn” w Zgierzu

Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek wyróżniona „Zgierskim Medalem - 30 lat Samorządności"

Dyrektor NIST dr Iwona Wieczorek została wyróżniona „Zgierskim Medalem - 30 lat Samorządności" za aktywne uczestnictwo w działaniach na rzecz odrodzenia samorządu terytorialnego oraz za wkład w pracę zgierskiego samorządu w latach 1990-2020 poprzez aktywność w organach samorządowych miasta, jego jednostkach organizacyjnych i pomocniczych, inicjowanie i realizację działań służących rozwojowi miasta Zgierza.

„Plan Działań dla Miast”

Rusza nabór do Programu „Plan Działań dla Miast”. Do 10 listopada samorządy będą mogły zgłosić swój projekt. Musi on realizować przynajmniej jeden z celów zrównoważonego rozwoju.

Szkolenie : „Rola sołtysa w środowisku lokalnym”

Dnia 18 października 2021 r. w Uniejowie odbyło się bezpłatne szkolenie pt. „Rola sołtysa w środowisku lokalnym”. Szkolenie otworzyła Pani dr Iwona Wieczorek – dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

13 października – Międzynarodowy Dzień Prostego Języka

W styczniu 2019 roku NIST został sygnatariuszem Deklaracji na rzecz upraszczania języka w urzędzie. Jednym z efektów podpisanego dokumentu było seminarium nt. „Prosty język w urzędzie. Fundusze Europejskie w przyszłej perspektywie”, które zorganizował Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 przedstawicieli jst.

Zaproszenie na konferencję FIO i seminarium PROO, 12-13 października 2021 r.

Wydarzenie, na które zaprasza Narodowy Instytut Wolności ma charakter nieodpłatny i składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to konferencja poświęcona Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich, druga – to z kolei seminarium mające na celu spotkanie organizacji zainteresowanych rozwojem kapitałów żelaznych.

Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2021, 6 października 2021 r., Łódź

Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2021, 6 października 2021 r., Łódź

6 października 2021 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Seniora 2021. W wydarzeniu uczestniczyła dr Iwona Wieczorek, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli Pan Stanisław Czernik
Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli Pan Stanisław Czernik

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli zainaugurował rok akademicki 2021/2022

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli zainaugurował rok akademicki 2021/2022

Wernisaż „Cztery pory roku” w Muzeum w Łowiczu, 1 października 2021 r.

1 października 2021 r. w nowej sali ekspozycyjnej Muzeum w Łowiczu odbył wernisaż pt. „Cztery poru roku”, podczas którego zaprezentowane zostały prace plastyczne seniorów Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z grup „Nowa Fala” i „Fascynacja”. W wydarzeniu wzięła udział Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego dr Iwona Wieczorek.

Seminarium "Fundusze Europejskie dla rozwoju osobistego" , 1 października 2021 r., Łódź

Przedstawiciel Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego wziął udział w seminarium "Fundusze Europejskie dla rozwoju osobistego" , które odbyło się 1 października 2021 r. w Łódzkim Domu Kultury. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

1-20   ...   161-180   181-200   201-220   221-240   241-260   ...   1441-1455  
kontakt
Facebook
Twitter
Youtube
BIP
 
rss

Copyright © 2023 Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego